Автор:
Оценка:
Опубликованно: 22.11.2004.
Язык: Латышский
Уровень: Основная школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Tumsas spēku pārstāvji eposā Lāčplēsis', 1.
  • Эссе 'Tumsas spēku pārstāvji eposā Lāčplēsis', 2.
Фрагмент работы

Tumšie spēki, pēc manām domām, ir vieni no galvenajiem eposu tapšanas iemesliem. Ja nebūtu tumšie spēki un ļaunums, tad nebūtu arī varoņi, kas visu vērš par labu.
Protams arī eposā par Lāčplēsi bija daudz tumšo spēku pārstāvji, kas, manuprāt, arī piešķir Lāčplēsim kūltūrvaroņa pieskaņu (izskatu).
Es domāju, ka eposā “Lāčplēsis” galvenie tumšo spēku pārstāvji bija: Līkcepure, Spīdala, Kangars, Diterihs un vācieši, Tumšais bruņinieks. Mazāk savarīgas personas, manuprāt, bija: Pārējās raganas (līdzīgas Spīdalai), Pūķis (bija sastopams ellē), Igauņi un Kalapuisis (tumšo spēku pusē bija uz neilgu laiku, pārgāja Latviešu pusē pēc Kalapuiša uzveikšanas), ļaunie spēki un briesmoņi pa ceļam uz ziemeļiem (piemēram bruņinieks ar 3 galvām uz zirga), Velns (teikās ko Laimdota stāstīja Lāčplēsim), bīskaps Alberts, Danijels Bannerovs (vieni no galvenajiem vāciešiem, kas ieviesa kristietību), kā arī reliģija un ticība.…

Коментарий автора
Отправить работу на э-почту

Твое имя:

Адрес э-почты, на которую отправить адрес работы:

Привет!
{Твое имя} советует Тебе посмотреть работу в интернет-библиотеке Atlants.lv на тему „Tumsas spēku pārstāvji eposā Lāčplēsis”.

Адрес работы:
https://rus.atlants.lv/w/521946

Отправить

Э-почта отправлена.