Автор:
Оценка:
Опубликованно: 07.01.2003.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Dzimumpolitika. Gender Identity kā politikas jautājums', 1.
  • Конспект 'Dzimumpolitika. Gender Identity kā politikas jautājums', 2.
  • Конспект 'Dzimumpolitika. Gender Identity kā politikas jautājums', 3.
Фрагмент работы

Kādu sociālo grupu pārstāvji aktīvi iesaistās dzimumu un seksualitātes līdztiesības kustībās? Vai tas ir skaidrojas ar dažādu marginalizācijas faktoru mijiedarbību?

20.gadsimta 70.gados pasaulē, bet īpaši ASV attīstījās dzimumu līdztiesības kustības, jeb profeministiskās kustības. To mērķis bija cīņa par sieviešu tiesībām, bet, interesanti, ka šajās kustībās iesaistījās liels skaits vīriešu, visvairāk tieši baltie vidēja vecuma vidusšķiras pārstāvji ar vidējiem ienākumiem, profesionāļi. Vīriešu iesaistīšanās sākās ar laikraksta Brother: A male leberation newspaper izdošanu. Profeministisko novirzienu grupēja kā radikiālo, liberālo un sociālo profeminismu.
Radikālais feminisms attīstījās ar geju un lezbiešu atbrīvošanās iniciatīvu, kur vīriešu izpausme bija saistīta ar vīriešu pienākumiem pateicoties patriarhālai sabiedrības uzbūvei.
Liberālo profeministu paustās idejas sasaucās ar liberālajām feministēm. Šeit kā galvenais arguments tika minēts indivīda brīvības apspiešana. Vīriešiem arī ir jāmaksā par uzspiesto kārtību, jo sabiedrība uzspiež vīrietim ieņemt lomu, kādu patiesībā tas nemaz nevēlas.
Savukārt sociālais feminisms vairāk uzsvēra sievietes un vīrieša attiecības darbā un ģimenes- darba aspektu. …

Коментарий автора
Atlants