Оценка:
Опубликованно: 22.04.2004.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Prasme klausīties', 1.
  • Эссе 'Prasme klausīties', 2.
  • Эссе 'Prasme klausīties', 3.
Фрагмент работы

Savstarpējās attiecības cilvēku dzīvē ieņem galveno lomu. Ik vienam indivīdam ir nepieciešamība kontaktēties ar citiem, jo cilvēks ir sabiedriska būtne. Katrs cilvēks izjūt vajadzību pēc atzinības, pēc citu klātbūtnes, pēc pašapliecināšanās, pēc pašapziņas un pēc informācijas. Šīs vajadzības var apmierināt tikai saskarsmē ar citiem cilvēkiem.
Saskarsme ir cilvēku savstarpējās attiecības, praktiska un garīga sadarbība. Saskarsmes procesā notiek savstarpēja informācijas apmaiņa par priekšmetiem, idejām, emocijām, jūtām. Tā rezultātā nodibinās un pastāv cilvēciskie sakari.
Parasti saskarsmē pielieto divu veidu līdzekļus – neverbālos un verbālos. Pie neverbālās saskarsmes pieder žesti, mīmika, ķermeņa poza, balss intonācija, vizuālais kontakts un saskarsmes distance. Ir pierādīts, ka lielāko informācijas daļu (60-80%) mēs sarunas biedram nododam tieši neverbāli. Turpretim, verbālā saskarsme ir sazināšanās lietojot valodu - vārdus, frāzes, tehnisko leksikonu. Verbālo saskarsmi kontrolē cilvēka apziņa. Savukārt, neverbālo – zemapziņa, tāpēc to uzskata par atklātāku un patiesāku. Tomēr abas šīs saskarsmes formas ir vienlīdz svarīgas, jo parasti tiek lietotas vienlaicīgi, ļaujot pilnībā izprast sarunu partneri.…

Коментарий автора
Atlants