Автор:
Оценка:
Опубликованно: 01.12.2010.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 3 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Plānošana. Atbildes uz eksāmena jautājumiem', 1.
  • Конспект 'Plānošana. Atbildes uz eksāmena jautājumiem', 2.
  • Конспект 'Plānošana. Atbildes uz eksāmena jautājumiem', 3.
  • Конспект 'Plānošana. Atbildes uz eksāmena jautājumiem', 4.
Фрагмент работы

PLĀNOŠANAS BŪTĪBA

1) Plānošana – darbību un rīcību kopums, ko veic profesionāļi, balstoties uz sabiedrības interesēm, kas veikti idejiski, ar mērķi attīstīt un izveidot vīziju un iepriekš pieņemto lēmumu realizāciju tuvākā vai ilgākā laika periodā noteiktā plānošanas līmenī. Teritorijas plānošana iekļauj ilgtermiņa teritorijas apsekošanu un lēmumu pieņemšanas procesu, lai uzlabotu kādas teritoriālās vienības – pilsēta, pagasta centrs, kā arī novada – funkcijas – transportu, apdzīvojuma struktūru, saimnieciskā darbību un vides stāvokli. Teritorijas plānošana tiek veikta lai efiktivizētu (pilnveidotu) šīs funkcijas, kā arī ieviest jaunus inovatīvus risinājumus (papildinājumus pēc sabiedrības vēlmēm).

LATVIJAS PLĀNOŠANAS SISTĒMAS TIESISKAIS PAMATS JEB LATVIJAS PLĀNOŠANAS SISTĒMU VEIDOJOŠIE GALVENIE 3 – 5 NORMATĪVIE AKTI

2) Latvijas plānošanas sistēmas tiesiskais pamats ir balstījies sākotnēji uz pilsētu un pašvaldību, tagad novadu likumdošanu, kas ir vienota ar satversmi. Sākotnēji šajā likumdošana paredzēja teritorijas plānošanu un būvniecības kontroli, kas 1994.gada MK (Ministru kabineta) noteikumos Nr.194 – „Teritoriālplānošanas noteikumi” noteica pirmo teritorijas plānošanas likumdošanas paketi, kas deva leģitīmu un (Metodiskais materiāls, 2008) juridisku pamatu teritorijas plānošanas aspektiem Latvijā.…

Коментарий автора
Atlants