Автор:
Оценка:
Опубликованно: 17.02.2011.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Ģimenes psiholoģija - populārzinātniskās grāmatas subjektīvā analīze', 1.
  • Эссе 'Ģimenes psiholoģija - populārzinātniskās grāmatas subjektīvā analīze', 2.
  • Эссе 'Ģimenes psiholoģija - populārzinātniskās grāmatas subjektīvā analīze', 3.
Фрагмент работы

Izbrīnīja arī tas fakts, ka tobrīd valsts un tās uzņēmumi, ģimenes locekļiem, kuri ir ilgstoši un uzticīgi strādājuši vienā uzņēmumā, piešķīra atvieglojumus, dzēšot parāda summas procentus mājokļa iegādei vai tās būvei. Tas tak ir spēcīgs motivējošais faktors ģimenes izveidei un darba atdeves rosināšanai! Kaut arī es tikai pusi no savas dzīves esmu dzīvojis komunisma režīmā, un tās daļas puse ir nodzīvota bezrūpībā, vecāku aizgādniecībā, es neuzskatu sevi par personu kas neorientējas to laiku procesos, bet tāpat man daudzi fakti un notikumi šķiet interesanti un savā ziņā nesaprotami. Kā tā, kā tas bija iespējams, kur valsts rada iespējas šādiem finansiāliem atbalstiem? Ja tā, no vienas puses skatās, tas ir vērtējams tikai pozitīvi, bet ieskatoties dziļāk ir saskatāmi daudzi zemūdens akmeņi. Katrā gadījumā tagad tā nenotiek, šobrīd katrs personīgi cenšas izcīnīt savu vietu zem saules. Laikam jau tā arī ir pareizāk, katram pēc saviem nopelniem un padarītā!
Saistībā ar bērnu audzināšanu es nesaskatīju nekādas atšķirīgas izmaiņas starp tagadējām normām un tā laika normām. Bērnu audzināšanas mērķis ir kopīgs – izaudzināt veselu, izglītotu un sabiedrības dzīvei gatavu bērnu. Protams, arī tad tiek likts uzsvars uz mātes lomu šajā procesā, jo tēva atdeve bērna audzināšanā ieņem citu lomu – ģimenes materiālā nodrošināšana. Kaut arī šī lomu sadale šobrīd ir mainīga. Ļoti daudzās ģimenēs tēva pienākumi vairāk ir saistīti ar bērna audzināšanu nevis ar ģimenes materiālo nodrošināšanu, bet mātes loma ir pretēja.
Ļoti liela šīs grāmatas daļa tiek veltīta ģimenes locekļu tiesību atspoguļošanai, balstoties uz konkrētiem , tā laika eksistējošiem likumiem. Šajā faktā varētu saskatīt pozitīvas un negatīvas puses. Pozitīvās – katrs ģimenes loceklis pārzina savas tiesības un jūtas aizsargāts no valsts puses. Negatīvās – nav iespējams visus savas dzīves notikumus saistīt ar likumiem un balstoties uz tiem pieņemt lēmumus.

Коментарий автора
Atlants