Оценка:
Опубликованно: 23.05.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Izpratne par sociālo darbu', 1.
  • Конспект 'Izpratne par sociālo darbu', 2.
  • Конспект 'Izpratne par sociālo darbu', 3.
  • Конспект 'Izpratne par sociālo darbu', 4.
Фрагмент работы

Sociālais darbs ir profesionāla darbība, kas palīdz indivīdiem, grupām, ģimenēm organizācijām un kopienām atjaunot vai stiprināt viņu spējas sociālai funkcionēšanai un radīt sociālus apstākļus atbilstoši viņu mērķiem. Sociālais darbs nodrošina humānus un efektīvus sociālos pakalpojumus indivīdiem, ģimenēm, grupām, kopienām un sabiedrībai, lai uzlabotu sociālo funkcionēšanu un dzīves kvalitāti.

Šī ir tikai viena no daudzajām piedāvātajām definīcijām,kas raksturo sociālo darbu. Sociālā darba definīcijās parasti ir uzsvērta sociālā darba profesionālā puse, kaut arī daudzi sociālā darba teorētiķi un praktiķi neatbalsta sociālā darba profesionalizēšanu – zināšanu kontroli un varas iegūšanu. Sociālā darba veikšanai ir nepieciešamas plašas zināšanas, kas ir aizgūtas no daudzām zinātnēm kā, piemēram, socioloģija, psiholoģija, ekonomika, politikas zinātne, antropoloģija, filozofija (ētika), vadības zinātne, tiesību zinātne, pedagoģija un medicīna.

Protams, sociālajam darbam ir arī ļoti daudzi mērķi un uzdevumi – vispirms ir uzlabot cilvēka kā personas, kā ģimenes, kā grupas, kā kopienas locekļa adaptāciju apkārtējā vidē, lai viņš spētu rast vislabāko iespējamo dzīves ceļu izaugsmei un attīstībai, un izdzīvošanai. Sociālā darba mērķis ir risināt sociālās problēmas un uzlabot indivīdu, grupu, kopienu sociālo funkcionēšanu.…

Коментарий автора
Atlants