Автор:
Оценка:
Опубликованно: 08.12.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Glens Millers un svinga rašanās', 1.
  • Конспект 'Glens Millers un svinga rašanās', 2.
  • Конспект 'Glens Millers un svinga rašanās', 3.
  • Конспект 'Glens Millers un svinga rašanās', 4.
  • Конспект 'Glens Millers un svinga rašanās', 5.
  • Конспект 'Glens Millers un svinga rašanās', 6.
Фрагмент работы

Svings – izteiksmes līdzeklis džeza mūzikā – pastāvīgas novirzes no pamatritma; džeza stils, kam raksturīga šāda pulsācija, ritma šūpošanās; sarīkojumu deja ar šādu mūziku.
Laika posms starp Lielās ekonomiskās krīzes beigām un Otrā Pasaules kara sākumu, saukts par svinga ēru, džeza vēsturē ienesa vēsmas, kas vēl šodien džeza mīļotāju ausīs šai mūzikai liek skanēt kopā ar palielu devu nostalģijas. Kaut vai tāpēc, ka tas ir vienīgais periods džeza vēsturē, kad, pateicoties amerikāņu apmātībai ar dejošanu, kā arī radio un ierakstu industrijas attīstībai, tas iegūst popmūzikas statusu.
Trīsdesmito gadu beigās, kad svinga mūzika kļuvusi par tam laikam gigantiska apjoma biznesa objektu, svinga vārds reklāmas nolūkos tiek vazāts, sākot ar cigarešu marku un beidzot ar dāmu apģērbu nosaukumiem. Par svinga ēras spēcīgo ietekmi džeza vēsturē liecina arī šīs mūzikas neatkarīgā dzīve televīzijā un kinofilmās vēl ilgi pēc svinga ēras beigām un arī šobaltdien reāli pastāvoši trīsdesmito gadu svingu orķestru mantinieki (jaunu līderu vadībā pastāv gan Beizija, gan Elingtona, gan Glena Millera orķestri).…

Коментарий автора
Atlants