-
Prakse tūrisma naktsmītnes uzņēmumā
SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Apkopojot prakses laikā iegūtos datus un novērojumus, autors ir izteicis priekšlikumus saimnieciskās darbības, finanšu situācijas, personāla vadības un kvalitātes vadības pilnveidošanai:
1. Piesaistīt rudens un ziemas mēnešos esošos un jaunos klientus ar mārketinga palīdzību. Veikt informācijas apmaiņu ar klientiem un informēt par pakalpojumiem, ko uzņēmums piedāvā šajā tūrisma klusākajā laika periodā.
2. Strādāt apdomīgāk un taupīgāk.
3. Palielināt pakalpojumu apjomu, jo tas palielinātu darba ražīgumu un ienākumus, kā arī ļautu lietderīgāk izmantot esošo teritoriju.
4. Veidot ilgtermiņa ieguldījumus, jo tie var ilgtermiņā nodrošināt uzņēmuma stabilitāti.
5. Izvērtēt atsevišķiem pakalpojumiem lietderību, jo dažiem peļņa ir ļoti maza. Būtu jāizvērtē arī atsevišķu pakalpojumu sniegšanas lietderību dažādu sezonu laikā.
6. Palielināt ārzemju tūristu un korporatīvo pasākumu īpatsvaru.
7. Pabeigt pilnveidot uzņēmuma kvalitātes vadības sistēmu un ieviest kvalitātes vadības sistēmu visos uzņēmuma procesos.
…
Uzņēmumā ir 5 darbinieki. Uzņēmums nodarbojās ar kempingu un izklaižu pakalpojumu sniegšanu. Uzņēmums dibināts 2004. gada 17. maijā. Uzņēmums atrodas Mārupes novadā, tuvu Rīgai un Jūrmalai. Uzņēmuma darbības klase ir NACE = 93.29, no ka uzņemuma darbības ir saistītas ar izklaidi un atpūtu. Lielākie ienākumi ir vasaras mēnešos, kad Latvijas teritorijā uzturas ārzemju klienti, pamatā no kaimiņvalstīm. Rudens mēneši nes vismazāko peļņu. Uzņēmumam ir izveidojušies maz ļoti stabili klienti, kas ir dažādas privātpersonas un uzņēmumi. Klienti ir ļoti mainīgi. Uzņēmums savu darbību ir nedaudz izvērsis arī Baltijas valstu līmenī.
