Автор:
Оценка:
Опубликованно: 24.03.2004.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Muitas tiesības', 1.
  • Конспект 'Muitas tiesības', 2.
  • Конспект 'Muitas tiesības', 3.
  • Конспект 'Muitas tiesības', 4.
  • Конспект 'Muitas tiesības', 5.
  • Конспект 'Muitas tiesības', 6.
  • Конспект 'Muitas tiesības', 7.
  • Конспект 'Muitas tiesības', 8.
  • Конспект 'Muitas tiesības', 9.
  • Конспект 'Muitas tiesības', 10.
Фрагмент работы

1. Muitas tiesību jēdziens, priekšmets un sistēma
Muitas tiesību jēdziens: 3aspekti: likumdošanas aspektā; juridisko zinātņu nozare; mācību disciplīna.
MT kā tiesību sistēma – kā patstāvīga tiesību nozare; adm. tiesību apakšnozare; jauktais tips - kompleksās tiesības. [kritēriji, kuri nosaka “piederību” tiesību nozarei: *muitas tiesību priekšmets (vispārīgais), *metode jeb regulējums muitas tiesībās vai administratīvajās tiesībās (lielāka problēma atdalīt abas minētās nozares].
Muitas tiesību subjekti: iesaistīti admin.tiesiskajās attiecībās (no adm.tiesības regulēj.avotiem) = muitas tiesības regul.akti.
Miuitas tiesību priekšmets – sabiedrisko attiecību (plašāk - interešu) regulators, kas ir tiesiski nostiprināts un aizsargāts.
[Pārvietošana pāri muitas robežai - darbības, kas veicamas preču ievešanai Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanai no šīs teritorijas jebkurā veidā. // Preces - jebkura kustama manta, arī valūta, vērtslietas, jebkuri enerģijas veidi un transportlīdzekļi, izņemot komerciālos transportlīdzekļus.]
Tiesiskās regulācijas metodes: paņēmiens vai to kopums, kādā veidā iedarbojas uz sabiedriskajām interesēm: >>> imperatīvā - visraksturīgākā adm.tiesībām; galvenā iezīme: valstiski imperatīvs regulācijas pirmavots; >>> dispozitīvā - ietver sevī civiltiesisko regulācijas attiecību principu (vienlīdzības pozīcijas abām pusēm).
Muitas tiesību mērķis- muitas tiesisko interešu regulēšana.
Uzdevumi – 1. normatīvais, tiesiskais nodrošinājums (muitas politika), 2. tiesību un pienāk. reglamentācija (attiecībā uz tiesību subjektiem); 3. atbildības paredzēšana- administratīvās, disciplinārās, materiālās un kriminālās.
2 kategorijas, lai varētu apzīmēt muitas tiesību vietu tiesību sistēmā: ** “muitas pārvaldīšana” - attiecības nosaka Adm.tiesību priekšmets. ** “valsts muitas darbība” (muitas lietas) – attiecības nosaka muitas tiesību priekšmets.
Muitas tiesību iekļaušana adm.tiesību sistēmā sašaurina muitas tiesību regulēšanas priekšmetu (piem, nebūtu noteiktu muitas tarifu >> to politikas; muitas brokeri, muitas procedūras).
[Pārvadātājs - persona, kura faktiski pārvieto preces, vai persona, kas ir atbildīga par transportlīdzekļa izmantošanu.]
Muitas mehānisma pamatfunkcijas: fiskālā un regulatīvā. (Attiecību kopums, kas tiek regulēts MT normu ietvaros tiek iedalīts 2 pamatveidos: 1. Intereses, kas attiecināmas uz adm. tiesisko regulējumu (kvotas, licencēšana); 2. Intereses, kas attiecināmas uz fiskāli tiesisko regulējumu.
Muitas tiesības kā zinātne – raksturo: zināšanu kopums par MT attiec. (intereses), M režīmu veidi, MT priekšrakstos paredzētā atbildība.
Muitas režīms — pasākumu un saistību kopums, kas nosaka rīcību ar precēm, kuras pārvietojamas pāri muitas robežai.
Muitas tiesību subjekts- persona, kura potenciāli ir spējīga piedalīties MT attiecībās un sakarā ar jurid. normu spēku (priekšrakstiem) ieguva tiesību subjekta īpašības.
MT attiecību subjekts pastāv kā reāls tiesisko attiecību dalībnieks (fiz./jur. personas)…

Коментарий автора
Atlants