Автор:
Оценка:
Опубликованно: 31.03.2005.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: 4 единиц
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Autortiesības, drošība, vārda brīvība', 1.
  • Конспект 'Autortiesības, drošība, vārda brīvība', 2.
  • Конспект 'Autortiesības, drošība, vārda brīvība', 3.
Фрагмент работы

Tāpat kā reālajā pasaulē arī virtuālajā ir cilvēki, kas uzvedas nepieņemami un pārkāpj zināmo tīkla etiķeti. Netiķetes pārkāpšanu un vispārēju visatļautību tīklā nereti veicina arī ilūzija par anonimitāti tīklā.1 Tā ir tikai ilūzija, jo nepieciešamības gadījumā identitāti ir iespējams noskaidrot, tomēr lielākā daļa tīkla lietotāju tā arī paliek anonīmi.
Kā uzskata autori visvairāk tīklā jāuzmanās no cilvēkiem, kas cenšas iegūt jūsu uzticību, lai to pēc tam kaut kā izmantotu reālajā pasaulē. Tādēļ vajadzētu ievērot zināmus drošības noteikumus, piemēram, nesniegt tādu savu informāciju kā adresi, telefona numurus, paroles u.c. Protams, tas nenozīmē, ka tīklā nevienam nevar uzticēties, tomēr zināma piesardzība par ļaunu nenāk. Daudzi cilvēki, kas tīklā sev ir izveidojuši falšas identitātes, nemaz nav kādi izmantotāji, viņi vienkārši izklaidējas. Arī žurnālisti tīklā nereti izmanot citu identitāti, lai noskaidrotu kādu jautājumu.
Vēstuļu ķēdes nereti parādās kibertelpā, tajās var parādīties lūgumi nosūtīt dažus dolārus kādām personām, draudi utt. Vēstuļu ķēdes lielākajā daļā komerciālo tīklu servisos ir aizliegtas.…

Коментарий автора
Atlants