Автор:
Оценка:
Опубликованно: 02.01.2013.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Efektīgas klausīšanās priekšnosacījumi', 1.
  • Конспект 'Efektīgas klausīšanās priekšnosacījumi', 2.
  • Конспект 'Efektīgas klausīšanās priekšnosacījumi', 3.
  • Конспект 'Efektīgas klausīšanās priekšnosacījumi', 4.
  • Конспект 'Efektīgas klausīšanās priekšnosacījumi', 5.
Фрагмент работы

Noskaidrojošie jeb precizējošie signāli tendēti, lai iegūtu papildus informāciju no sarunas biedra. Un arī tad, lai informētu, ka viņš izsakās nesaprotami (Vai jūs nevarētu pastāstīt sīkāk? Ko jūs ar to domājat?).
Pārstāstošie signāli jeb parafrāzes izmanto, lai informētu partneri par to vai mēs esam viņu pareizi sapratuši .(Tā tad jūs ar to domājat…? Cik es saprotu, tad…)
Rezumējošie jeb apkopojošie signāli ir labs veids kā atsevišķu partnera runas daļu apvienot vienā semantiskā veselumā. (Rezumējot no jūsu teiktā…, Kopā ņemot…)
Jūtas atspoguļojošie signāli palīdz atspoguļot partnera jūtas, kas rodas apspriežot kādu tematu. „Jūtas atspoguļojošie signāli sniedz partnerim emocionālu atbalstu un labvēlīgi ietekmē komunikāciju.” (Izskatās, ka jūs jūtaties aizskarts…, Šodien jūs smaidāt kā…)
Zemtekstu atspoguļojošie signālu izmantošana mazina saspīlētu gaisotni starp komunikantiem, nodibina patiesu sapratni. Reizēm cilvēki mēdz runāt „caur puķēm” . Tāpēc klausītājam jāprot uztvert patiesībā teiktais.
Sarunas gaitu atspoguļojošie signāli kalpo informācijas maiņai starp partneriem. Tādā veidā sarunas partneri dara viens otram zināmu par to vai ir apmierināti vai neapmierināti ar sarunas gaitu.

Atlants