Автор:
Оценка:
Опубликованно: 04.10.2013.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 2 единиц
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Problēmas kā pētījuma īstenošanas pirmais solis, tās analīze un problēmu jautāju', 1.
  • Конспект 'Problēmas kā pētījuma īstenošanas pirmais solis, tās analīze un problēmu jautāju', 2.
  • Конспект 'Problēmas kā pētījuma īstenošanas pirmais solis, tās analīze un problēmu jautāju', 3.
  • Конспект 'Problēmas kā pētījuma īstenošanas pirmais solis, tās analīze un problēmu jautāju', 4.
  • Конспект 'Problēmas kā pētījuma īstenošanas pirmais solis, tās analīze un problēmu jautāju', 5.
  • Конспект 'Problēmas kā pētījuma īstenošanas pirmais solis, tās analīze un problēmu jautāju', 6.
  • Конспект 'Problēmas kā pētījuma īstenošanas pirmais solis, tās analīze un problēmu jautāju', 7.
Фрагмент работы

9. Kvantitatīvā pētījuma metode.
Kvantitatīvajā pētījuma metodē pētnieki izmanto jautājumus un hipotēzes, lai varētu koncentrēties pēc iespējas vairāk uz pētījuma mērķi. Pētījuma jautājumi ir pārskati, uz kuriem aptaujātāji – pētnieki meklē atbildes. Parasti šādu metodi izmanto sociālo zinātņu jomās un izpētes zinātnēs. Tipiskas hipotēzes tiek izmantotas un pierādītas eksperimentos, kurās aptaujātājs salīdzina dažādas grupas. Hipotēzes ir tas pats, kas prognozēšana, ko pētnieks izsaka ar diviem mainīgajiem. Kvantitatīva pētījuma pamatā ir skaitļi, aprēķini un statistika. Ceļvedis, lai uzrakstītu labus kvantitatīva pētījuma jautājumus, ir jāievēro sekojošais: pētnieks drīkst salīdzināt grupas ar neatkarīgo mainīgo, var attiecināt vienu vai vairākus neatkarīgus mainīgos ar vienu atkarīgo mainīgo un arī aprakstīt paša darba sekas; visprecīzākā kvantitatīvās metodes tiek veidotas no teorijas testiem un hipotēzēm, kas iekļautas teorijā; atkarīgajam un neatkarīgajam mainīgajam vajadzētu būt atsevišķi nomērītiem; savukārt, vajadzētu izvēlēties vai nu rakstīt pētījuma jautājumus vai arī hipotēzi, taču nevajadzētu rakstīt abus; vispārīgi ir tikai divu veidu hipotēzes: mazsvarīgas (null) un alternatīvas jeb izvēles (alternative). Mazsvarīgas hipotēzes pārstāv tradicionālo hipotēžu rakstīšanas metodi, taču alternatīvās hipotēzes – populāru žurnālu rakstos, virsrakstos; ir arī „Dirictional hypothesis”, kurās ir veikts kāds nojaušams paredzējums; kvantitatīvajam pētījumam ir jātiecas pārbaudīt teorijas.

10. Deskriptīvie jautājumi.
Aplūkojot rakstīšanas modeļa jautājumus vai hipotēzes, tie ir balstīti uz deskriptīvajiem jautājumiem, kas seko aiz secinājuma jautājumiem un hipotēzēm. Deskriptīvie jautājumi vai hipotēzes ietver atkarīgo un neatkarīgo mainīgo. Aprakstošie jautājumi var būt koncentrēti gan uz neatkarīgo mainīgo, gan - atkarīgo mainīgo.

11. Jaukto metožu pētījuma jautājumi un hipotēzes.
Jaukto metožu pētījumi rada problēmas pētījuma jautājumos vai hipotēzēs. Apskatot pētījuma gaitu, ir iespējams izvirzīt un noteikt dažas pazīmes, kas varētu izveidot jautājuma plānu.

Коментарий автора
Atlants