Автор:
Оценка:
Опубликованно: 06.12.2008.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: 5 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Pienenes izmantošana homeopātijā', 1.
  • Реферат 'Pienenes izmantošana homeopātijā', 2.
  • Реферат 'Pienenes izmantošana homeopātijā', 3.
  • Реферат 'Pienenes izmantošana homeopātijā', 4.
  • Реферат 'Pienenes izmantošana homeopātijā', 5.
  • Реферат 'Pienenes izmantošana homeopātijā', 6.
  • Реферат 'Pienenes izmantošana homeopātijā', 7.
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
1.  IEVADS    3
2.  PIENENE    4
3.  RECEPTES UN MEDIKAMENTI    6
4.  NOBEIGUMS    7
5.  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    8
Фрагмент работы

Taraxacum officinale
Apraksts. Daudzgadīgs, neliels (ga 10-45 cm) kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Ļoti mainīga izskata augs. Visas auga daļas satur baltu piensulu. Sakne resna, vārpstveida. Lapas rozetē, ēveļveidīgas (ga 4-20 cm, pl 1-5 cm), plūksnas nevienādi trīsstūrveida, virzienā no lapas augšdaļas uz pamatu kļūst sīkākas. Stublājs (ziednesis) ar dobumu, nezaro, tā galā viens ziedu kurvītis (Ø līdz 7 cm), vīkala lapas 2 rindās, ārējās nokārušās vai atliekušās. Kurvīša gultne kaila. Kurvītī vainagu veido tikai dzelteni mēlziedi, kas galā sīkzobaini. Auglis - īsi nosmailots, dzeltenpelēks sēklenis ar garu knābi, kas 2-3 reizes pārsniedz sēkleņa garumu. Matkauss vienkāršs. Zied maijā un jūnijā.
Astroloģiskā atbilstība: Saturns, Venera, Plutons.
Simboliskā atbilstība: Dzīvības un nāves cikliskumā pienene kā daudzgadīgs augs simbolizē dzīvības atjaunotni – pēc noziedēšanas un sēklu izkaisīšanas tā neiet bojā, bet nākamajā gadā uzzied atkal.
Viduslaiku kristietības ikonogrāfijā pienene simbolizē kristīgo mācību un tās izplatīšanos – gluži kā pienenes spārnotās sēklas lido lielos tālumos, tā kristīgā mācība viduslaikos izplatījās tālu pasaulē. Arī šis augs bieži ir saistīts ar Mariju, Kristu un Veroniku.…

Коментарий автора
Atlants