Автор:
Оценка:
Опубликованно: 07.12.2017.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
Рассмотреный период: 2016–2020 гг.
  • Конспект 'Konspekts dzelzsbetonos', 1.
  • Конспект 'Konspekts dzelzsbetonos', 2.
  • Конспект 'Konspekts dzelzsbetonos', 3.
  • Конспект 'Konspekts dzelzsbetonos', 4.
  • Конспект 'Konspekts dzelzsbetonos', 5.
Фрагмент работы

*Apaļu rezervuāru, bunkuru un silosu sienas darbība vertikālā un horizontālā virzienā. Stiegrojuma noteikšanas princips.
Šādu rezervuāru sieniņas gk. uzņem aksiālos stiepes spēkus, un tām ir neliels biezums. Praktiski sieniņu biezumu augšā pieņem ne mazāku kā 8...10 cm. Lielos rezervuāros sieniņas biezums palielinās virzienā uz leju. Sieniņu stiegrojums sastāv no horizontāliem stieņiem, kuri veido noslēgtus gredzenus vai nepārtrauktu spirāli, un no vertikāliem stieņiem; visbiežāk stieņus izvieto 2 rindās. Stiegrojuma šķērsgriezuma laukumu pieņem pēc statiski noteicamiem gredzena iekš. spēkiem. Tā kā faktiski cil. rez. sieniņa ir piestiprināta pie dibena, tad papildus stiepei pa aploci sieniņa uzņem arī lieci pa veiduli. Tādēļ lieliem rez. jāizvieto arī vertikālais stiegrojums.
*Taisnstūra rezervuāru, bunkuru un silosu sienas darbība; vertikālā un horizontālā stiegrojuma noteikšanas princips.
Sieniņas rezervuāriem plānā darbojas liecē horizontālā vai vertikālā virzienā, un tās parasti ir biezākas nekā tāda paša izmēra apaļiem rezervuāriem. Katru joslu apskata kā noslēgtu horizontālu rāmi ar laidumiem a un b, kurš slogots ar iekš. spiedienu p, kas rāmja elem. izraisa aks. spēkus un lieces momentus, vai ar grunts spiedienu E.
*Atbalstsienu aprēķina etapi. Aprēķina stiegrojuma noteikšana.
Visbiežāk sastopamās atbalstsienas sastāv no augš. horiz. virsmas ar zemes uzbērumu un aizmugurējās vertikālās virsmas. Aprēķina spiedienus, izmērus. Tad aprēķina noturību bīdē un pret apgāšanos.

Коментарий автора
Atlants