-
Ētiskās dilemmas risinājums mijiedarbībā ar sabiedrību un kolēģiem
Nr. | Название главы | Стр. |
4. Jārīkojas profesionāli.
Policijas darbiniekam ir jārīkojas pēc ētikas pamatprincipiem. Policijas darbiniekam, pildot savus dienesta pienākumus, jāievēro likumu un citu normatīvo aktu prasības, jārīkojas objektīvi un taisnīgi, ar savu izturēšanos un rīcību veicinot sabiedrības uzticēšanos policijai.
5. Kontrole.
Iekšējās drošības birojam (IDB) ir pastiprinātāk jāseko līdz policijas darbinieku darbībām. Kā arī tiešajam priekšniekam ir jāseko līdz savu darbinieku, padoto uzvedībai un profesionālajai rīcībai.
Secinājumi
Autors, rakstot šo darbu, sasniedza izvirzīto mērķi un izpildīja noteiktos uzdevumus un izdarīja šādus secinājumus:
• Ētiskā dilemma ir sarežģīta dzīves situācija, kurā rodas konflikts starp vajadzībām un morāles vērtībām, un jāizdara izvēle starp pareizu vai nepareizu rīcību, starp morālu vai likumīgu lēmumu
• Valsts policijā dilemma ir neizbēgama, gan ar sabiedrību, gan ar kolēģiem.
• Risinājumi šādām dilemmas situācijām ir daudz un dažādi, ir jāievēro Valsts policijas darbinieka profesionālais ētikas kodekss, jāievēro ētikas kodeksa pamatprincipi, jānostiprina un jāpilnveido gan sabiedrības, gan policijas darbinieku tiesiskā apziņa.
…
Ētiskā dilemma ir sarežģīta dzīves situācija, kurā rodas konflikts starp vajadzībām un morāles vērtībām, un jāizdara izvēle starp pareizu vai nepareizu rīcību, starp morālu vai likumīgu lēmumu, starp tuvinieku vai sabiedrības interešu ievērošanu. Ētiskā dilemma ir salīdzināma ar interešu konfliktu, kas savukārt ir situāciju kopums ,kurā valsts amatpersonai, pildot savus dienesta pienākumus, jāpieņem lēmums vai jāpiedalās lēmuma pieņemšanā, vai jāveic citas ar valsts policijas darbinieka amatu saistītas darbības, kas ietekmē vai var ietekmēt šīs ar policijas darbinieka amata saistītas darbības, kas ietekmē vai var ietekmēt šīs amatpersonas, tās kolēģu, radinieku, darījumu partneru personiskās vai mantiskās intereses. Pēc manām domām viens no svarīgākajiem punktiem dilemmā ir: morāle, kas ir sabiedrisko normu, principu un noteikumu sistēma, kas tikumiski nosaka cilvēka rīcību sabiedrībā un viņa izturēšanos pret citiem cilvēkiem, ja morāle ir attīstīta un izkopta, tad dilemmai nevajadzētu izveidoties.
