Автор:
Оценка:
Опубликованно: 05.02.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'ASV un Eiropas ekonomika pēc Otrā pasaules kara', 1.
  • Конспект 'ASV un Eiropas ekonomika pēc Otrā pasaules kara', 2.
  • Конспект 'ASV un Eiropas ekonomika pēc Otrā pasaules kara', 3.
  • Конспект 'ASV un Eiropas ekonomika pēc Otrā pasaules kara', 4.
  • Конспект 'ASV un Eiropas ekonomika pēc Otrā pasaules kara', 5.
  • Конспект 'ASV un Eiropas ekonomika pēc Otrā pasaules kara', 6.
Фрагмент работы

Trūmena doktrīna.
1946. – 1947. gada ziemā Lielbritānijas valdība nolēma mazināt ārpolitikas aktivitātes. Izdevumi karaspēka uzturēšanai Vācijā, Austrijā, Triestē un Grieķijā un vēl citās pasaules malās izrādījās pārāk lieli. Trūmena doktorīna -komunisma apvaldīšana ar tiešu Amerikas Savienoto Valstu palīdzību komunisma apdraudētām valstīm - tika atzīta kā ASV politika un iezīmēja būtisku atvirzīšanos no līdzšinējās prakses.
Maršala plāns
Ar 1947. gadu kļuva skaidrs, ka Eiropas saimniecības atjaunošanai bija nepieciešams daudz lielāks atbalsts. Tāpēc, pēc 1947. gada jūnija Maršals, jaunais ASV sekretārs, piedāvāja palīdzību Eiropas valstīm Savienoto valstu palīdzību ar noteikumu, ka tiks izstrādāts kopīgs koordinējams plāns tās izlietošanai.
Komunistiskais apvērsums Čehoslovākijā 1948. gadā.
1947. gada rudenī Čehoslovākijā pieauga antikomunistiskais noskaņojums. To izraisīja gan komunistu kontrolētās slepenpolicijas rīkošanās, gan ar neapmierinātību ar to, ka Krievija nav ļāvusi saņemt Maršala plāna palīdzību. Tādēļ komunistu partija sāka gatavoties, lai darītu galu demokrātijai un ieviestu pilnīgu komunistisku režīmu.…

Коментарий автора
Atlants