Оценка:
Опубликованно: 08.05.2020.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 4 единиц
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 2016–2020 гг.
  • Конспект 'Tiesas orgāni', 1.
  • Конспект 'Tiesas orgāni', 2.
  • Конспект 'Tiesas orgāni', 3.
  • Конспект 'Tiesas orgāni', 4.
Фрагмент работы

Advokāts savā procesuālajā darbībā atzīstams par neatņemamu tiesas kā procesuālas institūcijas orgānu. Procesuālā un ārpusprocesuālā darbībā advokāti, lai tiktu nodrošināta to pilnīga neatkarība, atrodas ārpus valsts izpildvaras un citu tiesas varas amatpersonu administratīvās kontroles gan tiesas procesa laikā, gan ārpus tā (advokātu disciplinārā atbildība, kvalifikācijas celšana, uzņemšanas un izslēgšanas jautājumi, obligātā aizstāvība un pārstāvība u. c. jautājumi atšķirībā no totalitārām valstīm ir tikai advokātu pašpārvaldes kompetencē). Advokāts no formālā viedokļa aizstāv jebkuru tiesas procesa (arī civilprocesa) dalībnieku (izņemot prokuroru), procesa subjektu un viņa procesuālās tiesības.
Prokuratūra ir nodarbojas ar noziegumu izdarītāju kriminālvajāšanu. Rīkojoties kā valsts pārstāvis, prokurors atbalsta valsts kriminālvajāšanu tiesā (prokuratūra nepiedalās privātās apsūdzības lietās), prokuratūra pārrauga aizturēšanas vietas.
Tiesu izpildītāji ievēro tiesas lēmumus, piemēram, daļā, kas attiecas uz civiltiesiskajām attiecībām (mantas inventarizācija utt.).
Tieslietu iestādes ir valsts varas atzars, kurai ir īpaša loma gan valsts varas mehānismā, gan kontroles un līdzsvara sistēmā. …

Коментарий автора
Atlants