Autors uzskata, ka viens no publiska iepirkuma mērķiem ir noslēgt civiltiesisku darījumu, kas visbiežāk izpaužas iepirkumu līgumu veidā. Ņemot vērā, ka publisko iepirkumu līgumu darījumus neregulē publisko tiesību normas, autors norāda, ka ir jāņem vērā privāto tiesību noteikumi, slēdzot civiltiesiskus darījumus. Tas arī ir likumsakarīgi, ja piekrīt teorijai, ka slēdzot iepirkumu līgumu pasūtītājs darbojas privāto tiesību sfērā.
Kā jau autors iepriekš noskaidroja civiltiesiski darījumi ir dalībnieku gribas attiecības. To veidošanas, grozīšanas un izbeigšanas pamatā ir jābūt patiesai un brīvi izteiktai gribai, kas pēc satura nedrīkst būt pretrunā ar likumu. Civillikums nepieļauj formālu pieeju, atbilstoši kurai, jebkuram gribas izpaudumam būtu jārada tajā ietvertais rezultāts. Gribas defektu dēļ, ko izsaukusi maldība, viltus vai spaidi, darījumi var būt apstrīdami vai spēkā neesoši. Spēkā neesoši ir tādi darījumi, kas vispār nekad nav ieguvuši saistošu spēku, tātad no juridiskā viedokļa nekad nav bijuši. Apstrīdami darījumi zināmu laiku, parasti līdz tiesas izvērtējumam, pastāv un rada tiesiskas sekas. Tos var atzīt par spēku zaudējušiem uz turpmāko laiku vai grozīt tā, lai novērstu tajos esošos defektus.1 …
Maģistra darbs CIVILTIESISKI DARĪJUMI PUBLISKA IEPIRKUMA REZULTĀTĀ 6.nodaļa kopā ar anotācijām trīs valodās, secinājumiem un priekšlikumiem gala un izmantotās literatūras sarakstu. Satura rādītājs Ievads 3 1. Publiskā iepirkuma vispārējs raksturojums 5 2. Publiskā iepirkuma vēsture un tiesiskā bāze 8 2.1. Publiskā iepirkuma attīstība 9 2.2. Publiskā iepirkuma neatbilstība Eiropas Savienības prasībām 14 3. Publiskā iepirkuma publiski tiesiskā un privāttiesiskā saikne 18 3.1. Publiskā iepirkuma publiski tiesiskais raksturojums 21 3.2. Publiskā iepirkuma privāttiesiskais raksturojums 25 3.3. Publiskais iepirkums kā publisko vai privāto tiesību institūts 27 4. Pasūtītāja uzaicinājums izteikt oferti, tās izvērtēšana un akcepts 33 4.1. Piedāvājuma izteikt oferti, tās izvērtēšanas un akcepta vispārējā organizēšana 39 4.2. Atvieglotā kārtība piedāvājumā izteikt oferti, tās izvērtēšanā un akceptā 45 4.3. Piedāvājums izteikt oferti, tās izvērtēšana un akcepts konkursa gadījumā 48 4.4. Piedāvājums izteikt oferti, tās izvērtēšana un akcepts cenu aptaujas gadījumā 50 4.5. Piedāvājums izteikt oferti, tās izvērtēšana un akcepts sarunu procedūras gadījumā 52 5. Lēmuma par atļauju noslēgt civiltiesisku darījumu tiesiskā daba un uzraudzība 56 5.1. Lēmuma par atļauju noslēgt civiltiesisku darījumu uzraudzība 56 5.2. Uzraudzības iestādes neatbilstība Eiropas Savienības normām 59 5.3. Pasūtītāja lēmuma un iepirkuma līguma līdzpakārtotība 65 6. Publiskā iepirkuma civiltiesiskie darījumi 69 Secinājumi un priekšlikumi 79 Anotācija 82 Anotation 83 Annotation 84 Izmantotās literatūras un avotu saraksts 85
