Автор:
Оценка:
Опубликованно: 28.01.2021.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Ūdens ietekme uz cilvēka veselību', 1.
  • Эссе 'Ūdens ietekme uz cilvēka veselību', 2.
  • Эссе 'Ūdens ietekme uz cilvēka veselību', 3.
  • Эссе 'Ūdens ietekme uz cilvēka veselību', 4.
Фрагмент работы

Viens no galvenajiem mītiem par ūdeni mūsdienās ir tāds, ka daudzi cilvēki uzskata – dzeramais ūdens, kas pirkts veikalā un fasēts pudelēs ir daudz kvalitatīvs un lietošanai drošāks nekā ūdens no krāna. Šo mītu ļoti uzskatāmi apgāza arī ūdens attīrīšanas stacijā “Daugava” gūtā pieredze, kas apstiprināja to, ka mūsdienās dzeramā ūdens kvalitāte, kas tiek novadīts uz pilsētas ūdens caurulēm un nogādāts pie patērētāja ir ļoti augsta, atsevišķos gadījumos tā pat var būt augstāka nekā pudeļu dzeramajam ūdenim. Tas, kas bojā cilvēku uzskatus par ūdens dzeršanu no krāna visbiezāk ir negatīvā pieredze, kas gūta, lietojot ūdeni kādā no mājām, kurā saglabājusies veca cauruļvadu sistēma. Šādos gadījumos ūdens var būt ar diezgan spēcīgiem dzelzs piemaisījumiem, kas rada ūdens rūsgano krāsu. Svarīgi atcerēties, ka šādu cauruļvadu sistēma ir katra namīpašnieka atbildība, tāpēc nedrīkst uzreiz vainot kopējo ūdens piegādātāju.
Svarīgs arguments, kāpēc ūdens dzeršana no krāna būtu jāizskata ikkatram, ir tas, ka tādā veidā krietni tiktu samazināts izlietotās plastmasas daudzums, kas šobrīd tiek nelietderīgi izmantots.
Tā pat ir ļoti svarīgi atcerēties par pareizu ūdens filtrēšanu gadījumos, kad cilvēki izvēlas uzstādīt papildus filtrus. Ir svarīgi atcerēties, ka pārāk izfiltrēts ūdens var zaudēt visus minerālus, ko cilvēks normālos apstākļos uzņem tieši no ūdens, tāpēc ir ļoti pārmērīga ūdens filtrēšana, īpaši, gadījumā, kad ūdens tiek iegūts no pilsētas ūdens vada, nav nepieciešama.

Коментарий автора
Atlants