Автор:
Оценка:
Опубликованно: 23.01.2017.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Līgumiskā mantošana', 1.
  • Конспект 'Līgumiskā mantošana', 2.
  • Конспект 'Līgumiskā mantošana', 3.
  • Конспект 'Līgumiskā mantošana', 4.
Фрагмент работы

Neatraidāmo mantinieku atstumšana no mantojuma
Neatraidāmo mantinieku nevar atstumt mantojuma līgumā (jo nav piedalījies pie līguma slēgšanas), bet nav šķēršļu mantojuma atstājējam to izdarīt citā testamenta formai atbilstošā vienpusējā aktā. Testamenta formas ievērošana ir obligāta, jo ar šo aktu tiek atņemta mantojuma tiesība (jātaisa papildus akts, lai atteiktos no mantojuma).
Mantojuma līguma apstrīdēšana – var apstrīdēt prasības kārtībā kā jebkuru darījumu, piem., ja tas noslēgts viltus, maldības vai spaidu rezultātā. Problēmjautājums – vai neatraidāmie mantinieki var apstrīdēt mantojuma līgumu daļā nolūkā saņemt viņiem likumā garantēto mantojuma neatņemamo daļu, prasot grozīt mantojuma līgumu un samazināt līgumiskajam mantiniekam piekrītošo daļu (problēma apskatāma kopsakarā ar materiālo neatraidāmo mantinieku izpratni).
CL 642.p. Mantojuma līgumos jāievēro noteikumi par neatņemamo daļu, ja vien tie, kam tā nākas, paši tieši vai piedaloties līgumā, nav atteikušies no savām tiesībām. Ja tas nav ievērots, tad kā mantojuma atstājējam dzīvam esot, tā arī pēc viņa nāves, neatraidāmie mantinieki var līgumu apstrīdēt – mantiniekiem ir tiesības apstrīdēt līgumu kā tādu. Šī panta otrais teikums būtībā ir neizpildāms, jo nav iespējams aprēķināt neatņemamo daļu „mantojuma atstājējam dzīvam esot” (neatņemamās daļas apmēru nosaka saskaņā ar 412.p mantojuma atklāšanās, tas ir, mantojuma atstājēja nāves brīdī).

Коментарий автора
Atlants