Оценка:
Опубликованно: 17.08.2016.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: 7 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Hanzas savienība', 1.
  • Реферат 'Hanzas savienība', 2.
  • Реферат 'Hanzas savienība', 3.
  • Реферат 'Hanzas savienība', 4.
  • Реферат 'Hanzas savienība', 5.
  • Реферат 'Hanzas savienība', 6.
Фрагмент работы

Tajās Livonijas pilsētu delegāti kā līdzvērtīgi partneri kopā ar nozīmīgāko Hanzas pilsētu pārstāvjiem no Ziemeļvācijas, Prūsijas, Zviedrijas pārrunāja un saskaņoja kopīgos savienībai svarīgos jautājumus:
1) privilēģiju iegūšanu un aizstāvēšanu,
2) tirdzniecības līgumu slēgšanu,
3) kuģošanas un tirgošanās kārtību,
4) muitas un nodevu iekasēšanu.
Straupes, Kuldīgas un Ventspils – pārstāvji. Tādējādi arī Livonijas mazpilsētas iesaistījās savienības jautājumu lemšanās un piedalījās Hanzas kopīgo pasākumu finansēšanā. Līdz ar to ne tikai Rīga, Rēvele un Tallina, bet arī minētās mazpilsētas var uzskatīt par Hanzas loceklēm.
Hanza kļuva par Ziemeļeiropas, Austrumbaltijas, Skandināvijas un daļēji pat Anglijas tirgu monopolisti. 14.–15.gs.. Galvenās Hanzas pilsētas bija vācu pilsētas Baltijas jūras un Ziemeļjūras piekrastē – Lībeka, Hamburga, Brēmene, Rostoka, Vismāra, Štrālzunde. Lībeka, kur notika pilsētu pārstāvju sanāksmes – Hanzas dienas, kurās pilsētas centās saskaņot savas intereses un rīcību, jo Hanzai nebija kopīgu pārvaldes institūtu, kases un karaspēka. Tieši šinīs apspriedēs, ko vadīja Visbijas un Lībekas tirgotāji, tika pieņemti lēmumi, kas bija saistīti ar visām Hanzas pilsētām. …

Коментарий автора
Atlants