Автор:
Оценка:
Опубликованно: 14.01.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Эссе 'Vai cilvēks spēj sasniegt pilnīgu savu vajadzību apmierinājumu', 1.
  • Эссе 'Vai cilvēks spēj sasniegt pilnīgu savu vajadzību apmierinājumu', 2.
Фрагмент работы

Ja man būtu jāatbild vienā vārdā, apstiprinoši, vai noliedzoši, es noteikti atbildētu „nē” cilvēks nespēj sasniegt pilnīgu savu vēlmju apmierinājumu.
Vai mēs katrs apzināmies, kas ir cilvēks... Nīče uzskatīja, ka cilvēks ir dzīvesspēka un kaisles rotaļa. Vai ar to būtu jāsaprot, ka mēs esam cilvēki, eksistējam tikai tad, ja mums pietiek spēka cīnīties un apmierināt savas vajadzības un kaislības? Cilvēks ir notiesāts uz brīvību- atļautību, tātad, katram ir tiesības vēlēties, un apmierināt savas vajadzības, taču tikai ar saviem spēkiem.
Cilvēks ir niecīga, taču tajā pašā laikā nozīmīga pasaules daļa, kas, manuprāt, ir visa augošā pamats. Cilvēks domā un vadās pēc savām domām, vēlmēm, iegribām. Taču ne vienmēr vēlmes var saistīt ar nepieciešamību. Mēs bieži domājam, ka ja „es gribu” , tas nozīmē to pašu, ko „man vajag” A. Maslovs ir nodefinējis un izveidojis vajadzību piramīdu. Pašas pirmās ir fizioloģiskās vajadzības. Pastāv uzskats, ka ja tās netiek apmierinātas, tad arī pārējās nekādā veidā nevar būt apmierinātas. Uzskata, ka fizioloģiskās vajadzības ir eksistenciālās vajadzības.

Коментарий автора
Atlants