Автор:
Оценка:
Опубликованно: 11.11.2015.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Kvantitatīva un kvalitatīva pieeja sociālajos pētījumos', 1.
  • Конспект 'Kvantitatīva un kvalitatīva pieeja sociālajos pētījumos', 2.
  • Конспект 'Kvantitatīva un kvalitatīva pieeja sociālajos pētījumos', 3.
Фрагмент работы

Nav noteiktas fomulas, pēc kuras izvēlēties kvantitatīvo vai kvalitatīvo pētniecības metodi. Tomēr, kā skaidro Keith Punch, ir svarīgi izprast pētniecisko jautājumu un tā prasības. Zinot tieši, kādu informāciju ir vēlme iegūt no pētīšanas procesa, piemēram , vai mērķis ir iegūt sistemātisku salīdzinājumu, vai uzskaitīt iespējamās dažādības, palīdzēs izvirzīt metodes, kā šo jautajumu pētīt.
Ir ļoti būtiski atzīmēt, ka kvalitatīva un kvantitatīva pētniecība nebūt nav savstarpējās konkurences, bet gan ja tās spēj pareizi kopā pielietot un kombinēt, dos iespēju dziļāk un plašāk izpētīt pētījumu. Par piemēru tam, kā jau augstāk minēts kvalitatīvajā pētniecībā kā viens no rezultātiem tiek izvirzīta hipotēze, taču lai spētu uzsākt kvantitatīvo pētniecību ir nepieciešama hipotēze. Kas norāda uz to, ka šīs metodes, pareizi pielietojot, papildina viena otru.
Secinājumā, lai pareizi izprastu pētniecības nozīmi un noslieci, primārais ir izprast pētījuma jautājumu un ko šis jautājums vēlās uzzināt. Kad jautājums ir skaidrs, ir svarīgi piemērot tam pētījuma metodi – kvalitatīvo un indukcijas metodi, kvantitatīvi un dedukcijas metodi, vai kombinēt abas metodes kopā.

Коментарий автора
Atlants