-
Kultivācijas teorija: vēsture, mūsdienas, svarīgākās tēzes
1.1.2. Kultivācijas process mūsdienās
Manuprāt, balstoties uz saviem novērojumiem, cilvēks par daļu sev personīgi nepiepazītas pasaules viedokli veido balstoties redzētajā un dzirdētajā no apkārtējās vides- draugiem, paziņām tuviniekiem. Tomēr arī viņi nespēj pazīt visu un būt visur, tādēļ lielu lomu viedokļa veidošanā spēlē tieši televīzijā redzētais, jo mums ir iespēja ar televīzijas palīdzību ieskatīties citās kultūrās, citās sabiedrībās, kas mums gribot negribot rada priekštatu par šo personīgi neiepazīto pasaules daļu.
Ne velti šim darbam izvēlējos pētīt tieši ģimenes filmas, jo tās paredzētas arī pašiem mazākajiem televīzijas skatītājiem. Domāju, ka pieaugušam cilvēkam jau izveidojušies uzskati un viedokļi, kuri balstīta viņu pašu dzīves pieredzē, tomēr mazam bērnam, kuram šī pieredze ir salīdzinoši mazāka un tas, kas lielā mērā ietekmē viņa redzējumu uz apkārtējo pasauli ir tieši televīzijā redzētais tai skaitē ģimenes modeļi, dažādas uzvedības, izpratne par labo un ļauno, sieviešu un vīriešu lomām, funkcijām un tā tālāk.
…
Kultivācijas teorija: vēsture, mūsdienas, svarīgākās tēzes+ atsaucēs svarīgākie avoti par teoriju Darbā apskatīta teorijas vēsture, tēzes, avoti, pētījumi. Izmantotas atsauces uz svarīgakajiem autoriem un darbiem. (IEVADS)Kā viena no mediju efektu un mediju izpētes pamata teorijām tiek uzskatīta Kultivācijas teorija, kura galvenokārt ir saistīta ar televīzijā parādītajām un konstruētajām situācijām, uzvedības modeļiem, attieksmēm un uzskatiem. Kultivācijas teorijas viena no galvenajām idejām ir, ka kultivācijas procesam vairāk pakļauti tie, kuri vairāk laika pavada skatoties televīziju. Televīzija šīs teorijas kontekstā tiek skatīta kā sociālās realitātes un mītu kultivētāja un tā paredz, ka jo ilgāk cilvēks televīziju skatīsies ilgtermiņā jo lielāka iespēja, ka viņš sāks ticēt tai realiātei, kura attēlota televīzijā.
