Автор:
Оценка:
Опубликованно: 05.03.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 1 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Polimēru lēcas pasaulē', 1.
  • Конспект 'Polimēru lēcas pasaulē', 2.
  • Конспект 'Polimēru lēcas pasaulē', 3.
  • Конспект 'Polimēru lēcas pasaulē', 4.
  • Конспект 'Polimēru lēcas pasaulē', 5.
  • Конспект 'Polimēru lēcas pasaulē', 6.
  • Конспект 'Polimēru lēcas pasaulē', 7.
Фрагмент работы

Mūsdienās ir plašs materiālu piedāvājums, no kā tiek gatavotas oftalmiskās lēcas. Lēcas tiek gatavotas no plastikāta (ir dažāi plastikātu tipi, kas ietver “cietos sveķus”, akrilus, poliuretānus, polikarbonātus) vai dažādiem stikliem. Mūsdienu pasaulē apmēram 95% no briļļu lēcām ir gatavotas no plastikāta materiāliem. Pateicoties plastikāta raksturīgajam vieglumam, gandrīz vienmēr plastikāts aizvieto stiklu kā pirmo izvēli lēcu materiālos. Kaut arī procentuāli nedaudz, bet tomēr izmanto arī stikla lēcas. Tās parasti ir ar augstu refrakcijas koeficientu un fotohromās.
Lēcas raksturo dažādas īpašības: svars, blīvums, refrakcijas koeficients, Abbes skaitlis. Abbes skaitlis – nosaka hromatisko aberāciju. Atkarīgs no lēcas materiāla laušanas koeficienta pie dažādiem viļņa garumiem. ν = (nzaļš – 1)/nsark – nzils
Vispārīgi, jo lielāks ir lēcas materiāla refrakcijas koeficients, jo plānāka būs lēca. Jo Abbes skaitlis lielāks, jo mazākas būs aberācijas. Lai arī kā būtu attīstīti plastikāti mūsdienās, tomēr visdzidrākās lēcas ir no stikla.
Polimēru lēcu tirgū ir plaša materiālu izvēle ar dažādām īpašībām. Bieži vienam materiālam ir vairāki nosaukumi, ko dod katrs no ražotājiem. Pazīstamākie no polimēru lēcu ražotājiem: Hoya, Essilor, Pentax, Rodenstock, Zeiss, Seiko, Nikon, Asahi.…

Коментарий автора
Atlants