Автор:
Оценка:
Опубликованно: 17.03.2011.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Rekursijas izmantošana datu apstrādē', 1.
  • Конспект 'Rekursijas izmantošana datu apstrādē', 2.
  • Конспект 'Rekursijas izmantošana datu apstrādē', 3.
  • Конспект 'Rekursijas izmantošana datu apstrādē', 4.
  • Конспект 'Rekursijas izmantošana datu apstrādē', 5.
  • Конспект 'Rekursijas izmantošana datu apstrādē', 6.
Фрагмент работы

Rekursijas izmantošana datu apstrādē
Pēc definīcijas rekursija ir algoritmiska tehnika, kur funkcija, lai izpildītu uzdevumu, izsauc pati sevi, lai veiktu kādu daļu no uzdevuma. Rekursija visai plaši tiek pielietota matemātikā, informātikā un citās inženierzinātnēs. Tās izmantošana bieži vien ļauj atvieglot liela uzdevuma veikšanu pildot to pa nelielām daļām. Datorzinātņu jomā tas var ievērojami atvieglot programmēšanas procesu un padarīt programmas kodu daudz uzskatāmāku.

Rekursīvas datu struktūras
Rekursiju plaši pielieto ne tikai funkciju, bet arī datu struktūru veidošanā un pielietošanā. Kā vienu no visizplatītākajiem piemēriem varētu minēt kokus, kam ir liela nozīme mākslīgajā intelektā - veidojot lēmumu pieņemšanas mehānismus. Faktiski jebkurš koks pēc savas būtības ir arī grafs. Kokam parasti ir viena saknes (root). Par saknēm tiek sauktas tādas virsotnes, kurām nav priekšteču. Virsotnes, kurām ir priekšteči, bet nav pēcteču tiek sauktas par lapām (leaves).

Tā kā koks ir rekursīva datu struktūra (koks sastāv no vairākiem apakškokiem, kas tiek saukti par zariem), tad arī tā apstrāde parasti notiek rekursīvi.…

Коментарий автора
Atlants