1.4. Kritika
Feminisma pieeja tiek kritizēta par tā universālo sievietes jēdziena definēšanu. Feminisma pieejā sastopama ārkārtīgi liela dažādība uzskatos, virzienos, kas noved pat pie interešu konfliktiem pašā pieejā. Sievietes jēdziens ir pārāk vispārināts, rezultātā starp pašām sievietēm rodas konfliktējoši viedokļi, kas nevar novest pie vienojoša mērķa sasniegšanas.1
Feminisma teorija lieto jēdzienu „esentiālisms” mulsinoši un neskaidri.
Šī pieeja tiek kritizēta par pārāk maz pievērstu uzmanību savas feministiskās darbības novērtējumu politikas zinātnē. Šīs kustības mērķi un darbība nav pietiekami skaidri izteikta. Tāpat feminisms pieņem nekritiski tradicionālās vīriešu metodes, īpaši kvantitatīvas analīzes politikas uzvedības pētīšanas aspektos.
Bez tam, feministiskā darbība politikā ir ierobežota un neiedarbīga. Dzimuma politika netika pilnīgi integrēta politikas zinātnē, kā rezultātā spēcīgā vīriešu pieredze šajā jomā vēl joprojām pastāv, un nav notikušās ārkārtīgi būtiskas izmaiņas šajā jomā. Vēl joprojām tā ir vīriešu dominantes sfēra, sievietēm tajā klājas smagi. Tomēr, šī pieeja politikas zinātnē ir nepieciešama. Tā paceļ jautājumu par politikas konceptualizāciju.
…
KURSS:” Mūsdienu politikas teorijas” Darba tēma ir „Feministiskā pieeja. Heidi Hartmanes redzējums”. Aplūkosim vienu no interesantākajām tēmām un pieejām politikas zinātnē, kura tai pat laikā ir visnotaļ neskaidra. Kā rāda vēsturiskā pieredze, sievietēm ilgu laiku bija liegta pieeja politikai un tās procesiem. Laika gaitā situācija ir mainījusies. Caur šo darbu centīsimies šo transformāciju aplūkot, skatoties no feministiskās pieejas skata punkta. Darba mērķis ir izsekot feministiskās pieejas nozīmei politikas zinātnē. Sākotnēji apskatīsim feminisma kā jēdziena interpretācijas, lai iegūtu šī jēdziena sapratni. Secīgi pievērsīsimies feministiskās kustības izsākumam un ietekmei politikas zinātnē. Aplūkosim pieejas atšķirīgos virzienus, centīsimies atklāt pieejas būtību, pozitīvo ietekmi un trūkumus. Aplūkojot feministisko pieeju, pievērsīsimies H. Hartmanes redzējumam un metodes lietojumam.
