Автор:
Оценка:
Опубликованно: 24.03.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Dielektriķi', 1.
  • Конспект 'Dielektriķi', 2.
  • Конспект 'Dielektriķi', 3.
  • Конспект 'Dielektriķi', 4.
  • Конспект 'Dielektriķi', 5.
Фрагмент работы

Dielektriķi ir vielas, kurās ir maz brīvu lādiņ nesēju. Pazīstamākais dielektriķis ir gaiss polimēru materiāli, parafīns, vizla u.c.. Dielektriķi ir arī daudzas citas nejonizētas gāzes un šķidrumi, kā arī destilēts ūdens, jeb citiem vārdiem sakot tīrs ūdens. Dielektriķī Kulona spēks, kas darbojas starp lādiņiem, kļūst ε reizes vājāks nekā tad, ja lādiņi atrasos tukšumā.
ε ir vides relatīvā dialektriskā caurlaidība.
Dielektriska vide pavājina radīto elektrisko lauku. Dielektriķu molekulām ārējā elektriskā lauka klātbūtnē veidojas elektriskie dipoli.
Dialektriķī Kulona spēks, kas darbojas starp lādiņiem kļust ε reizes vairāk, nekā tad, ja lādiņi atrodas vakuumā.Dielektiķu molekulām var būt izveidojušies elektriskie dipoli, tad tie ārējā elektriskajā laukā orientējas un ``izstiepjas``. Dipoli var rasties arī ārējā lauka ietekmē. Šīs parādības sauc par dielektriķa polarizāciju. Elektriskais diploments (p) ir vektors, kas vērsts no dipola negatīvā lādiņa uz pozitīvo lādiņu. Elektriskajam dipolam piemīt dipolmoments. Tas ir vienāds ar dipola garuma d un tā pozitīvā elektriskā lādiņa q+ reizinājumu jeb p= q+ d. Par dipola garumu sauc atālumu starp tā pozitīvo un negatīvo lādiņu. Elektrisko dipolmomentu attēlo kā vektoru (p), kas vērsts no dipola negatīvā lādiņa uz pozitīvo. Elektriskajā laukā dipoli pagriežas, lai molekulas elektriskais dipolmoments būtu vērsts elektriskā lauka intensitātes virzienā. Elektriskais lauks nav vienīgais cēlonis, kas izraisa dielektriķu polarizēšanos.…

Atlants