Автор:
Оценка:
Опубликованно: 28.12.2017.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Использованы
Рассмотреный период: 2016–2020 гг.
  • Конспект 'Prejudiciāls nolēmums starptautisko tiesu jurisdikcijā', 1.
  • Конспект 'Prejudiciāls nolēmums starptautisko tiesu jurisdikcijā', 2.
  • Конспект 'Prejudiciāls nolēmums starptautisko tiesu jurisdikcijā', 3.
  • Конспект 'Prejudiciāls nolēmums starptautisko tiesu jurisdikcijā', 4.
  • Конспект 'Prejudiciāls nolēmums starptautisko tiesu jurisdikcijā', 5.
Фрагмент работы

Ar Statūtu 23.a pantā, kā arī Reglamenta 105.–114. pantā paredzētajiem nosacījumiem lūgumam sniegt prejudiciālu nolēmumu noteiktos apstākļos var tikt piemērota paātrinātā tiesvedība vai steidzamības tiesvedība. Šādā gadījumā:
Lēmumu par šo tiesvedības veidu piemērošanu pieņem Tiesa, tikai pēc motivēta iesniedzējtiesas pieteikuma. Izņēmuma kārtā Tiesa pēc savas ierosmes var nolemt lūgumam sniegt prejudiciālu nolēmumu piemērot paātrinātu tiesvedību vai steidzamības tiesvedību, ja tā šķiet nepieciešama lietas rakstura dēļ vai konkrētu tās apstākļu dēļ.
Prejudiciālo nolēmumu lietās ziņojumā Tiesas zālē ietver lietas faktisko un tiesisko apstākļu aprakstu, norādi par prejudiciālajiem jautājumiem, kā arī atbildes, kādas ir piedāvātas iesniegtajos rakstveida apsvērumos, argumenti, kas tiek norādīti piedāvāto atbilžu atbalstam.
Prejudiciālo nolēmumu procesos vai citos procesos, kuros rakstveida process ietver tikai procesuālo rakstu iesniegšanu, tiesas sēdes mutvārdu paskaidrojumu sniegšanai galvenais mērķis ir ļaut pusēm un citām ieinteresētajam personām atbildēt uz argumentiem, kas ietverti citu lietas dalībnieku rakstveida dokumentos. Mutvārdu procesā nav pieļaujams atkārtot to, kas jau ir izklāstīts rakstveida. Tiesas sēdes dalībniekiem, kuri uztur līdzīgas tēzes, ir pēc iespējas jāizvairās atkārtot tēzes, kuras šajā tiesas sēdē jau ir iztirzātas.

Коментарий автора
Atlants