-
Cilvēktiesības
Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir uzsvērusi, ka vārda brīvība ir viens no demokrātiskas sabiedrības pamatiem un ka tā aizsargā arī tādas idejas, kas aizskar, šokē vai satrauc valsti vai kādu tās iedzīvotāju daļu.
Tādēļ ikvienam vārda brīvības ierobežojumam ir jābūt nopietni pamatotam ar kādām no konvencijas 10.p.2.d. uzskaitītajām interesēm.
!!! Interesanti, ka tiešī vārda brīvībai ir visgarākais un detalizētākais pieļaujamo brīvības ierobežojumu saraksts konvencijā.
Ārlietu ministrs savā vēstulē norāda:
"Vārda brīvība ietver tiesības paust ne tikai tādus viedokļus, kas sabiedrībai ir tīkami, bet arī tādus, kas aizskar, šokē un satrauc.
Saskaņā ar līdzšinējo Tiesas judikatūru izteikumi, kurus vārda brīvība neaizsargā, ir aicinājumi uz vardarbību, holokausta noliegšana un rasu un etniskā naida kurināšana," vēstulē Saeimas Juridiskajai komisijai atgādināja Rinkēvičs.“
!!! Tas savukārt nozīmē, ka sods par publiskiem izteikumiem, jo īpaši kriminālsods - brīvības atņemšana -, ir valsts noteikts vārda brīvības ierobežojums."
…
CILVĒKTIESĪBAS: Vispārējā cilvēktiesību deklarācijā; Starptautiskā paktā par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām; Eiropas Cilvēktiesību konvekcijā. Sniegts tiesību raksturojums un SALĪDZINNĀJUMS deklarācijās un konvencijā, kas kopīgs, kas atšķirīgs. Aprakstītas sekojošas tiesības, kurām arī sniegti piemēri: 1.Tiesības uz taisnīgu tiesu 2.Reliģijas brīvība 3.Pulcēšanās un biedrošanās brīvība 4.Tiesības uz personas brīvību un drošību 5.Tiesības uz privāto dzīvi 6.Vārda brīvība utt.
