Ar sabiedrības dalībnieku reģistru ir tiesīgi iepazīties dalībnieki, valdes locekļi, revidents, kā arī kompetentas publiskas iestādes.
Dalībnieks var atsavināt sev piederoši daļu, patstāvīgi nosakot tās vērtību. Dāvināt, mainīt vai citādi atsavināt daļu dalībnieks var tikai ar dalībnieku lēmumā izteiktu piekrišanu. Daļas ieguvējs par daļas iegūšanu sabiedrībai, iesniedzot atsavinātāja un ieguvēja kopīgu pieteikuma aktu.
Ja sabiedrības dalībnieks pārdod sev piederošu daļu, pārējiem dalībniekiem ir pirmpirkuma tiesības., kuras izlietošanas termiņš ir viens mēnesis, no dienas, kad paziņojums par pārdošanu iesniegts valdei. Ja divi vai vairāki dalībnieki vēlas izmantot pirmpirkuma tiesības un daļu skaits ir pietiekams, tās sadala proporcionāli, ja daļu skaits nav pietiekams starp šiem dalībniekiem veido slēgtu izsoli.
Daļu var ieķīlāt pēc komercķīlas noteikumiem, ja statūtos tas nav aizliegts.
Dalībnieka nāves gadījumā viņam piederoša daļa pāriet mantojumā viņa mantiniekiem, ja statūtos nav noteikts, ka daļa pāriet sabiedrībai. Ja statūtos paredzēts, ka daļa pāriet sabiedrībai, tad sabiedrībai ir pienākums izmaksāt mantiniekiem vai valstij atlīdzību atbilstoši likvidācijas kvotai. Daļas, kurām nav mantinieku piekrīt valstij, taču tām nav balsstiesību.…
SIA ir slēgta tipa sabiedrība, kuras daļas nav publiskās apgrozības objekts. Minimālais pamatkapitāla lielums ir 2000 Ls un līdz reģistrācijas pieteikuma iesniegšanai Uzņēmumu reģistrā jāapmaksā vismaz 50% no pamatkapitāla, pārējais viena gada laikā. Pamatkapitālu var apmaksāt ar naudu vai mantisku ieguldījumu. Sabiedrības pamatkapitāls var būt mazāks ja sabiedrība atbilst visām šādām pazīmēm: • Sabiedrības dibinātāji un dalībnieki ir fiziskas personas, un to maksimālais skaits ir pieci • Sabiedrības valdes sastāvā ir viens vai vairāki sabiedrības dalībnieki Ja sabiedrības pamatkapitāls ir mazāks par noteikto, katru gadu veido obligāto rezervi, izdarot atskaitījumus vismaz 25 procentu apmērā no pārskata gada tīrās peļņas. Obligāto rezervi var izmantot: pamatkapitāla palielināšanai, pārskata gada zaudējumu segšanai. Daļas nominālvērtību nosaka statūtos un izsaka veselos latos. Visām daļām ir vienāda nominālvērtība. Daļa dod dalībniekam tiesības piedalīties sabiedrības pārvaldē, peļņas sadalē, sabiedrības likvidācijas gadījumā - mantas sadalē. Daļu uzskaitei sabiedrība ved dalībnieku reģistru, kurā uzskaita:
