Автор:
Оценка:
Опубликованно: 02.12.2013.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Sieviešu un vīriešu dzimumorgānu slimības', 1.
  • Конспект 'Sieviešu un vīriešu dzimumorgānu slimības', 2.
  • Конспект 'Sieviešu un vīriešu dzimumorgānu slimības', 3.
  • Конспект 'Sieviešu un vīriešu dzimumorgānu slimības', 4.
  • Конспект 'Sieviešu un vīriešu dzimumorgānu slimības', 5.
  • Конспект 'Sieviešu un vīriešu dzimumorgānu slimības', 6.
Фрагмент работы

Pūslīšu mola- mola hydatidosa , biežāk ir jaunām sievietēm, tā ir pūšļaina placenta , kur horionbārkstiņas hidropiski un cistiski pārvēršas. To pavada bārkstiņu epitēlija un sincītija proliferācija, bārkstiņas cistiski pārveidojas, izskatās kā vīnogu ķekari. Auglis iet bojā.
Epitēlija un sintīcija proliferācija, atsevišķos gadījumos ved pie bārkstiņu ieaugšanas visā dzemdes sienā- destruktīva pūslīšu mola. Parādās fizioloģiska fermentatīva trofoblasta aktivitāte- bārkstiņas ieaug miometrijā, dzemdes venozajā sistēmā, iespējama plaušuplacentāra embolija. Pūslīšu mola var komplicēties ar horionepiteliomu. Pūslīšu molas iemesls nav skaidrs, iespējams, tas ir saistīts ar olnīcu hormonālo disfunkciju, pie pūslīšu molas bieži novēro folikulāras cistas.

Placentārais polips- veidojas endometrijā tajā vietā, kur atradās placenta. Polips sastav no bārkstiņām, fibrīna recekļiem, deciduālajiem audiem, kas organizējas. Dzemdē parādās saistaudu laukumiņš, dzemdes polips kavē dzemdes involūciju, uztur iekaisumu un ir asiņošanas iemesls.


Dzemdes dzemdību infekcija- ļoti bīstama pēcdzemdību komplikācija, ierosinātāji ir streptokoki, stafilokoki, zarnu nūjiņa. Inficēšanās ved pie strutaina endometrīta. Endometrīts var būt pirms dzemdībām ( endometritis sub partum ), dzemdību laikā ( endometritis intra partum ), pēc dzemdībām ( endometritis post partum ), dzemdību infekcija var būt eksogēna ( antiseptikas neievērošana ) un endogēna.
Septiskais endometrīts- smagos gadījumos ir difterītiski strutains vai pūstošs. Endometijs kļūst netīri pelēks ar strutainu aplikumu. Dzemdē infekcija izplatās pa lyvadu un vēnu gaitu. Ir lyangīti, flebīti, tromboflebīti. Endometrītam var pievienoties metrīts, perimetrīts, kas ved pie peritonīta. Rezultātā dzemde pārvēršas lielā septiskā perēklī, kas nosaka infekcijas ģeneralizāciju, sepša attīstību.

Коментарий автора
Atlants