-
Kopējās politikas Eiropā. Kopējā lauksaimniecības politika
Конспект3 Экономика, Сельское хозяйство, лесное хозяйство, Международные организации
Ekonomikas un Monetārā politika
Arī ekonomikas un monetārās ekonomikas pirmsākumi ir meklējami Eiropas integrācijas procesā. Monetārās politikas galvenie mērķi un uzdevumi ir veicināt labvēlīgus makroekonomiskos apstākļus tautsaimniecības ilgtermiņa attīstībai. Eiropas monetārās un ekonomiskas savienības izveidošana gads ir 1979. gads dēvējot to par Eiropas monetāro sistēmu (EMSI). [2., 453.lpp.]
Par ES un EMS priekšvēsture aizsākās 1951. gada aprīli, kad Beļģija, Francija, Itālija, Luksemburga, Nīderlande un Francija vienojās par Eiropas Ogļu un tērauda kopienas dibināšanu. 1957. gadā tika noslēgts t. s. Romas līgums (Eiropas Ekonomikas kopienas (EEK) dibināšanas līgums). Dalībvalstīm bija jākoordinē to ekonomiskā politika. 1993. gada 1. novembrī stājās spēkā Māstrihtas līgums, kura galvenais mērķis ir Ekonomikas un valūtas savienības izveides pamatprincipi. [2., 453.- 454.lpp.], [lekcijas pieraksti]
Pirmais mēģinājums 1969. gadā Kopienas galotņu tikšanās reizē Hāgā izveidot kopīgu Eiropas naudas sistēmu baidās nesekmīgi.
20 . gadsimta astoņdesmito gadu beigās katras dalībvalsts tirgus arvien vairāk tuvinājās kaimiņvalstu tirgiem, pamazām ieskicējot sistēmu, kas vēlāk tiks nosaukta par Eiropas kopējo tirgu.…
Kopējās politikas Eiropā. Kopējā lauksaimniecības politika. Eiropas integrācijas vēsture Kopējā lauksaimniecības tika izveidota 1957.gadā pēc Romas līguma, lai nodrošinātu garantētu pārtikas piegādi Eiropas Kopienai, jo kara gados tā bija izpostīta. Kopš tā laika ir notikušas vairākas reformas. Tā ir viena no senākajām un strīdīgākajām politikām Eiropas Savienībā. Lauksaimniecība Eiropas Savienībā nodarbina 8 miljonus cilvēku un tās eksports aptver 8 % no kopējā ES eksporta. Lauksaimniecības politika ir strīdīgs jautājums, jo daudzi uzskata, ka tā ir pārāk dārga, izšķērdīga un videi nedraudzīga, kuras izmaksas gada laikā sasniedz apmēram 50 miljardus eiro.
