Автор:
Оценка:
Опубликованно: 22.04.2005.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Реферат '112 situācija Latvijā un EStālruņu atrašanās vietas noteikšanas sistēmas', 1.
  • Реферат '112 situācija Latvijā un EStālruņu atrašanās vietas noteikšanas sistēmas', 2.
  • Реферат '112 situācija Latvijā un EStālruņu atrašanās vietas noteikšanas sistēmas', 3.
  • Реферат '112 situācija Latvijā un EStālruņu atrašanās vietas noteikšanas sistēmas', 4.
Фрагмент работы

Ieskats par „112”

Uz jautājumu, kā rīkoties un kur meklēt palīdzību, ja cilvēks ir nokļuvis nelaimē, vairums iedzīvotāju šodien nespēj atbildēt ātri un pārliecinoši. Liela daļa apjūk, kad jānosauc glābšanas dienesta tālruņa numurs, uz kuru zvanīt, lai paziņotu par nelaimi. 2Patreiz vienīgais kopējais neatliekamās palīdzības numurs, kas pieejams Eiropas Savienības dalībvalstīs, ir 112.
Zvanot uz 112 jebkurā no 25 Eiropas Savienības dalībvalstīm, Jūs savienos ar nacionālo vai vietējo zvanu centru vai ar ugunsdzēsības, policijas vai speciālo dienestu.
Tomēr dažas ES dalībvalstis, tādas kā Zviedrija, Somija, Dānija, Portugāle, Spānija, ir centušās aizsteigties citām priekšā, nosakot 112 kā vienīgo neatliekamās palīdzības numuru valstī ar tam atbilstošu zvanu centru. Tādējādi, iesaistot nepieciešamos dienestus, neatliekamās palīdzības sniegšana tiek organizēta un koordinēta vienoti, bet vai mērķtiecīgāk?
Izklausās labi - vienots ES neatliekamās palīdzības numurs, kam efektivitātes ziņā būtu jālīdzinās 911 ASV un Kanādā. Bet kā tad ir pie mums Latvijā?

Patreizējā situācija Latvijā

Patreiz Latvijas Republikā darbojas dažādi ātrās reaģēšanas un palīdzības sniegšanas dienesti, piemēram, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Valsts policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības, un gāzes avārijas dienests.

Коментарий автора
Atlants