Автор:
Оценка:
Опубликованно: 28.09.2020.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Использованы
  • Эссе 'Tiesnešu tiesības', 1.
  • Эссе 'Tiesnešu tiesības', 2.
  • Эссе 'Tiesnešu tiesības', 3.
  • Эссе 'Tiesnešu tiesības', 4.
  • Эссе 'Tiesnešu tiesības', 5.
Фрагмент работы

Iepazīstoties ar dažādu autoru viedokļiem un, izpētot jēdzienu tiesnešu tiesības, darba autores prāt, visprecīzāk viedoklis par jēdzienu “tiesnešu tiesības” izteikts Gintai Sniedzītei. Taču tiesībzinātnieks Jānis Neimanis precīzi raksturo tiesnešu tiesību nozīmi tiesību tālākveidošanā, kā arī norāda uz neprecizitātēm citu autoru teiktajā.
Līdz ar to, darba autore piekrīt šo abu autoru viedokļiem, kaut gan visi apskatītie viedokļi iezīmē vairākas nozīmīgas problēmsituācijas saistībā ar šo jēdzienu. Taču tiesnešu tiesības, kas vēl joprojām nav plaši izprasta joma Latvijas tiesību zinātnē, veiksmīgi tiek iepazīstinātas un izskaidrotas šo abu autoru viedokļos.
Pirmkārt, Ginta Sniedzīte veicot plašo jēdziena analīzi ir iezīmējusi ne tikai problēmjautājumus, bet arī norādījusi uz pozitīvo tiesnešu tiesībās. Turklāt G. Sniedzītes darbs kalpo par vienu no veiksmīgākajiem materiāliem kā iepazīties ar tiesnešu tiesībām.
Otrkārt, Jānis Neimanis savā viedoklī norāda uz neprecizitātēm citu autoru viedokļos, kas ir pozitīvi vērtējama tendence, jo šādā veidā tiek veicinātas diskusijas un kopēja jēdziena izpratnes attīstība. Turklāt darba autore piekrīt J. Neimaņa darbā atrodamajam tiesnešu tiesību veidu dalījumam, jo kaut gan šis dalījums nekādā mērā nevar tikt uzskatīts par vispareizāko un visprecīzāko, tas viennozīmīgi norāda uz to, cik patiesībā plašas ir tiesnešu tiesības.
No iepriekšminētā izriet, ka Latvijas tiesību zinātne tiesnešu tiesībās ir ielūkojusies pavisam nedaudz un ir palicis daudz neaizpētīta. Līdz ar to ir nep…

Коментарий автора
Atlants