Оценка:
Опубликованно: 10.12.2010.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Образец документа 'Augsnes monolītu aprakstīšana', 1.
  • Образец документа 'Augsnes monolītu aprakstīšana', 2.
  • Образец документа 'Augsnes monolītu aprakstīšana', 3.
  • Образец документа 'Augsnes monolītu aprakstīšana', 4.
  • Образец документа 'Augsnes monolītu aprakstīšana', 5.
  • Образец документа 'Augsnes monolītu aprakstīšana', 6.
Фрагмент работы

7. O- organisko vielu jeb nedzīvās zemsegas horizonts. Uzkrājas augsnes virspusē organiskajām vielām. Pārsvarā horizonts sastāv no nesadalītām vai daļēji sadalītām augu atliekām. Monolītā O horizonts ir 6cm biezs, pats plānākais slānis. Melnā krāsā, jo sastāv no humusa un oglekļa, ir redzamas augu un augu sakņu nesadalītās atliekas
8.E- Eluviālais jeb izskalošanās horizonts. Atrodas tieši zem organisko vielu (O), kūdras (H) vai trūdvielu akumulācijas (A) horizonta. Tas veidojies, podzolēšanās vai/un lesivēšanās procesos izskalojoties māla daļiņām, organiskajām vielām, alumīnijam vai dzelzim. E horizonta biezums ir 7cm. Horizonta krāsa pelēka, jo palikušas pret dēdēšanu izturīgās smiltis(SiO2) un putekļi. Tāpat kā O horizontā ir saskatāmas augu sakņu atliekas.
9.Bs- B- horizonts ar trīsvērtīgo dzelzs un/vai alumīnija akumulāciju. Iluviālais jeb ieskalošanās horizonts parasti atrodas zem trūdvielu(A) vai eluviālā (E) horizonta. Bs horizonta biezums ir 18cm. Horizonta krāsa ir brūngandzeltena, kuru nosaka trīsvērtīgais dzels un alumīnija savienojumi. …

Коментарий автора
Atlants