Автор:
Оценка:
Опубликованно: 22.05.2013.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Образец документа 'Dinamometrija', 1.
  • Образец документа 'Dinamometrija', 2.
  • Образец документа 'Dinamometrija', 3.
  • Образец документа 'Dinamometrija', 4.
  • Образец документа 'Dinamometrija', 5.
Фрагмент работы

5. Diskusija
Muskuļu spēks ir funkcionālo spēju kvantitatīvs rādītājs. Tas ir atkarīgs gan no muskulatūras stāvokļa, gan trenētības pakāpes. Muskuļiem nogurstot, starpība starp labās un kreisās puses mērījumiem palielinās, ko pārbaudīt bija viens no maniem šī lab. darba mērķiem.
Apkopjot grupas biedru abu roku maksimālo satvērienu spēku rezultātus, varēju novērot, ka vīriešiem šie rezultāti ir ievērojami augstāki, nekā sievietēm. Izanalizējot 4. tabulā attēlotos rezultātus, var izsecināt, kura roka konkrētajam studentam ir galvenā. Šajā gadījumā visi aptaujātie studiju biedri ir labroči, ko parāda fakts, ka labās rokas maksimālais satvēriena spēks ir par vismaz 2 kg lielāks, nekā tas ir kreisajai rokai.
Arī darba autora labās rokas satvēriena spēks ir ievērojami mazāks par kreisās rokas satvēriena spēku (1. tabula).
Ar katru nākamo mērījumu muskuļu spēks samazinās, jo attiecīgi palielinās muskuļu nogurums.
Pēc aktīvas atpūtas gan labās, gan kreisās rokas muskuļi spēj veikt lielāku darbu, nekā pēc pasīvas atpūtas. Tas ir izskaidrojams ar to, ka aktīvās atpūtas laikā muskuļi tiek apasiņoti daudz vairāk, nekā tas notiek pasīvās atpūtas laikā. Tā rezultātā vielmaiņa (metabolisms) ievērojami uzlabojas.
Šajā laboratorijas darbā izvirzītie mērķi ir sasniegti, jo darba autors apguva prasmi noteikt roku maksimālo spēku un izturību, kā arī noteica labās un kreisās rokas muskuļu spēku atšķirības pēc fiziskas slodzes, kas ir konstatētas secinājumos.

Коментарий автора
Atlants