-
Neverbālā komunikācija
Nobeigumā summējot visu iepriekš minēto, varu droši teikt, ka manā dotajā piemērā ir sastopami šādi saskarsmes veidi un principi, kā verbālā saskarsme, pāru vai starppersonu saskarsme,tieša saskarsme,lietišķā saskarsme,perceptīvā saskarsme u.c
Dzīvojot cilvēku sabiedrībā, cilvēks pastāvīgi kontaktējas ar citiem cilvēkiem, izmantojot dažādas zīmes un citus paņēmienus. Jebkuru mijiedarbību starp cilvēkiem sauc par saskarsmi. Saskarsme ir ietverta jebkurā cilvēcisko kontaktu veidā, tās varā ir regulēt un mainīt atsevišķa indivīda psiholoģisko attīstību un uzvedību jebkurā dzīves situācijā, arī šajā piemērā. Saskarsme ir viens no galvenajiem personībai pieejamajiem izziņas paņēmieniem, jo katra personība tikai saskarsmē, atdarinot citus saskarsmes locekļus, iemācās saprast sabiedrību un līdz ar to arī sevi.
Saskarsme ir tiešs vai netiešs kontaktēšanās process, kuras mērķis ir ietekmēt partnera uzvedību, emocijas, aktivitātes pakāpi un darbību. Manuprāt, sievietei darba intervija izdevās un viņu noteikti pieņēma darbā.
…
Pēc psihologu domām, neverbālās zīmes saskarsmē ir daudz svarīgākas nekā parastā valoda. Kāpēc? Neverbālā komunikācija ir precīzāka un patiesāka par vārdiem, daudzi žesti un manieres var atmaskot mūsu iekšējo nepārliecinātību par sevi. Ar vārdiem var piemānīt, jo vārdiskie saziņas līdzekļi tiek lietoti mūsu apziņas līmenī, kamēr ķermeņa valoda, tai skaitā žesti, ir zemapziņas zīmju sistēma. Tos var slikti kontrolēt vai nevar kontrolēt vispār, tāpēc tie parāda mūsu patiesās jūtas un nodomus. Šajā konkrētajā piemērā pamanu to, ka intervējamā sieviete ir it kā atvērta komunikācijai, jo smaida, tai pat laikā ar rokas žestu liek domāt, ka jāietur distance.
