Автор:
Оценка:
Опубликованно: 05.06.2009.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 3 единиц
Ссылки: Использованы
  • Конспект 'Rietumvalstu un ASV ekonomika monpolistikās konkrences periodā (19.-20.gadsimta ', 1.
  • Конспект 'Rietumvalstu un ASV ekonomika monpolistikās konkrences periodā (19.-20.gadsimta ', 2.
  • Конспект 'Rietumvalstu un ASV ekonomika monpolistikās konkrences periodā (19.-20.gadsimta ', 3.
  • Конспект 'Rietumvalstu un ASV ekonomika monpolistikās konkrences periodā (19.-20.gadsimta ', 4.
Фрагмент работы

Aplūkojamā laika posma galvenās īpatnības
19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā, Pirmā Pasaules kara priekšvakarā, galvenā īpatnība bija, ka pasaule tika sadalīta starp lielākajām valstīm. Pēdējie mēģinājumi iegūt jaunas teritorijas notika Āfrikas vidienē. Pēc tam pasaule kļuva sadalīta. Visvairāk teritorijas piederēja Anglija, pie tam ievērojami vairāk nekā jebkurai citai valstij. Francijas kolonijas bija arī ievērojamas, pēdējo iespēju izmantoja jaunapvienotā Vācija, iegūstot vairākas kolonijas Āfrikā. ASV, kaut gan vēl nebija pilnībā apguvusi pašas teritoriju, savdabīgi kolonizē dažas tuvākās teritorijas.
Laikposmam ir raksturīgi visdažādāko monopolu izveide. Karteļi, sindikāti un pat tresti. Lielie uzņēmumi ir galvenie valstu ekonomikas balsti. Ļoti svarīga ir tehnikas attīstība. Īpaši svarīga ir dzelzceļu būve.
Anglijas ekonomikas īpatnības
Anglijas ekonomikas galvenā īpatnība bija tās koloniju daudzums. Atšķirībā no ASV vai Vācijas, kuru ekonomiskā attīstība galvenokārt balstījās uz rūpniecību attīstību, Anglijā ekonomika bija balstīta uz tirgošanos starp kolonijām. Līdz pat Pirmajam Pasaules karam Anglijas investīcijas bija pārliecinoši pirmajā vietā starp visām valstīm, tas nozīmē, ka Anglija galvenokārt ieguldīja naudas līdzekļus kolonijās un ieguva peļņu no tām. Tas arī kļuva par pamatu Anglijas ekonomikai.

Коментарий автора
Atlants