-
Valsts pārvaldes reformu plāna 2020 izvērtējums
• “2.Nodrošināt valsts pārvaldē nodarbināto skaita samazināšanu un uzraudzību & 3.Pārskatīt valsts un pasvaldību institūcijās nodarbināto atlīdzības politiku” – Valsts pārvaldē ir nepieciešami kvalificēti, pieredzējuši un lojāli darbinieki. Lai gan darbs valsts pārvalde vērtējams kā prestižs, tomēr atalgojums ir tas faktors, kurš ierobežo augsti kvalificēta darba spēka noturēšanu un piesaisti valsts pārvaldes darbā. Līdz ar to, ka algas paaugstināšanai ir paredzēts izmantot ietaupītos naudas līdzekļus no plānotā darbinieku skaita samazinājuma ( 3 gadu laikā – 6000 darbieniki) ir nepieciešams informēt sabiedrību par naudas līdzekļu izcelmi, kuri tiks novirzīti atalgojuma palielināšanai, jo lielākoties sabiedrība reaģē negatīvi par algu palielināšanu ierēdņiem.
Lai gan darbā ir izcelti 5 reformu virzieni, tomēr jāatzīmē, ka tos atsevišķi nevar izcelt kā būtiskākos, jo Reformas 2020 izvirzitie 10 reformu virzieni cits ar citu mijiedarbojās.
…
Valsts pārvaldes reformu plāns 2020 (turpmāk tekstā Reforma 2020) ir izstrādāts, lai nodrošinātu uz iedzīvotājiem orientētu profesionālu, efektīvu, atbildīgu un elestīgu valsts pārvaldi. Reforma 2020 paredz trijos gados īstenot kompleksus desmit reformu virzienus, lai mazinātu birokrātīju un mainītu vērtību sistēmu iestāžu darbībā kā arī motivētu un attīstītu darbinieku kompetences. Kā galvenie Reformas 2020 virzieni tiek akcentēti - ekonomija, efektivitāte un liederība. Lai gan vispārejā valdības sektorā ir nodarbināti apmēram 226,6 tūkst. darbinieku, Reformā 2020 izvirzītie mērķi un darbības virzieni tieši ir attiecināmi uz apmēram 11,7 tūkst. darbieniekiem, kas ir tā saucamie “klasiskie ierēdņi”. Pārējā valsts sektorā Reformas 2020 izvirzītie mērķi un uzdevumi ir saistoši tikai ieteikuma formā.
