Автор:
Оценка:
Опубликованно: 03.05.2016.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Darba tiesības. Mājas darbs', 1.
  • Конспект 'Darba tiesības. Mājas darbs', 2.
  • Конспект 'Darba tiesības. Mājas darbs', 3.
Фрагмент работы

3. 10.maijā elektriķis J. Remontēja elektrisko līniju cehā. 18.oktobrī notika avārija, kuras cēlonis, kā noskaidrojās, bija elektriskās līnijas bojājums, kuru elektriķis J. nebija saremontējis. Avārijas laikā elektriķis atradās komandējumā, no kura atgriezās 15. novembrī
a. Kas jāievēro darba devējam, uzliekot darbiniekam disciplinārsodus?
b. Kādus disciplinārsodus Jūs zināt un pēc kā jāvadās izvēloties konkrētu sodu konkrētā gadījumā?
c. Vai minētajā uzdevumā elektriķi J. var saukt pie disciplinārās atbildības?

a) Saskaņā ar Darba likuma 90. pantu 1.,2.,3.,4 un 5 daļu, darba devējam, uzliekot darbiniekam disciplinārsodus jāievēro:
1) Par noteiktās darba kārtības vai darba līguma pārkāpšanu darba devējs darbiniekam var izteikt rakstveida piezīmi vai rājienu, minot tos apstākļus, kas norāda uz pārkāpuma izdarīšanu.
2) Pirms piezīmes vai rājiena izteikšanas darba devējs rakstveidā iepazīstina darbinieku ar viņa izdarītā pārkāpuma būtību un pēc tam pieprasa no viņa rakstveida paskaidrojumu par izdarīto pārkāpumu.
3) Piezīmi vai rājienu izsaka ne vēlāk kā viena mēneša laikā no pārkāpuma atklāšanas dienas, neieskaitot darbinieka pārejošas darbnespējas laiku, kā arī laiku, kad darbinieks ir atvaļinājumā vai neveic darbu citu attaisnojošu iemeslu dēļ, bet ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas dienas. Par katru pārkāpumu var izteikt tikai vienu piezīmi vai rājienu.
4) Ja piezīmē vai rājienā minētie apstākļi neatbilst patiesībai vai arī šie apstākļi nav uzskatāmi par tādiem, kas norāda uz darba kārtības vai darba līguma pārkāpšanu, darbiniekam ir tiesības prasīt šādas piezīmes vai rājiena atcelšanu gada laikā no piezīmes vai rājiena izteikšanas dienas šā likuma 94.pantā noteiktajā kārtībā.

Коментарий автора
Atlants