Автор:
Оценка:
Опубликованно: 28.08.2019.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Stundas konspekts. Sadzīves ķīmija un apkārtējā vide', 1.
  • Конспект 'Stundas konspekts. Sadzīves ķīmija un apkārtējā vide', 2.
  • Конспект 'Stundas konspekts. Sadzīves ķīmija un apkārtējā vide', 3.
  • Конспект 'Stundas konspekts. Sadzīves ķīmija un apkārtējā vide', 4.
Фрагмент работы

Sadzīves atkritumi.
Mājsaimniecībā, tirdzniecībā, pakalpojumu sniegšanas procesā vai citur radušies atkritumi, ja tie īpašību ziņā ir pielīdzināmi mājsaimniecībās radītajiem atkritumiem.
Piemēram, mājsaimniecības atkritumi ir – virtuves atkritumi, papīrs, kartons, plastmasa, audumi, koks, stikls, dažāda veida iepakojums, metāls, pelni, lielgabarīta atkritumi (piem., mēbeles, gultas, matrači, liela izmēra paklāji u.c.).
Mūsu sadzīvē arī rodas bīstamie atkritumi. Ikdienā mēs iegādājamies plaša patēriņa preces, piemēram, sadzīves ķīmiju, krāsvielas, elektriskās un elektroniskās iekārtas u.c., kas var saturēt bīstamas vielas vai kurām piemīt īpašības, kas klasificējas kā bīstamas.
Ir vēl ražošanas atkritumi: atkritumi, kas radušies ražošanā vai būvniecībā (ēku celtniecības, renovācijas vai nojaukšanas rezultātā – betons, koksne, metāli, reģipša loksnes, jumta apdares materiāli, t.sk., no azbesta u.c.).
Sadzīves atkritumu pārstrāde saudzē vidi. Taču, ja nerūpēsimies par radīto atkritumu apjomu samazināšanu, mums būs jāmeklē papildus vietas atkritumu noglabāšanai. Jaunu poligonu izbūve prasa lielus kapitālieguldījumus, lai nodrošinātu, ka atkritumu radītais piesārņojums nenokļūst virszemes ūdeņos un gruntsūdeņos, novērstu gaisa piesārņojumu.

Коментарий автора
Atlants