Автор:
Оценка:
Опубликованно: 06.10.2011.
Язык: Латышский
Уровень: Средняя школа
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Performance kā dzīves stils', 1.
  • Реферат 'Performance kā dzīves stils', 2.
  • Реферат 'Performance kā dzīves stils', 3.
  • Реферат 'Performance kā dzīves stils', 4.
  • Реферат 'Performance kā dzīves stils', 5.
  • Реферат 'Performance kā dzīves stils', 6.
Фрагмент работы

Performance (arī dzīvā māksla, akcija, hepenings) ir kāda cilvēka vai cilvēku grupas apzināti veidots notikums, kas pauž iepriekš noteiktu ideju, izmantojot cilvēka ķermeni un jebkādus palīglīdzekļus.
Performance ir vizuālās mākslas veids, kuras aizmetņi meklējami 20. gadsimta sākuma futūristu un dadaistu akcijās. 20.gs. 60. gados performance kļuva par atsevišķu mākslas veidu, tika izdotas grāmatas, notika diskusijas un pirmie performances mākslas festivāli.
Par vienu no pagrieziena punktiem performances mākslas vēsturē kļuva amerikāņu mākslinieka Alana Kaprova (Allan Kaprow) pasākums 1959. gadā Reuben galerijā Ņujorkā. Tas saucās „18 hepeningi 6 daļās”. Līdzīgi pasākumi bija notikuši jau agrāk draugu lokā, bet nu pirmo reizi tajā bija aicināta plašāka publika. Pēc šī pasākuma Ņujorkas sabiedrībā daudzi sāka rīkot līdzīgus notikumus, izmantojot vārdu hepenings (no angļu val. notikums).
Ap 1960. gadu Ņujorkā izveidojās leģendāra mākslas grupa Fluxus (George Maciunas, Dick Higgins, Allan Kaprow, Nam June Paik, Joseph Beuys, Wolf Vostell, La Monte Young, Yoko Ono, John Cage, Al Hansen) kura radīja performances, instalācijas, objektus, literatūru, dizainu un skaņu mākslu. …

Коментарий автора
Atlants