Автор:
Оценка:
Опубликованно: 04.10.2006.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 3 единиц
Ссылки: Не использованы
  • Конспект 'Paražu tiesību institūti pēc folkloras materiāliem', 1.
  • Конспект 'Paražu tiesību institūti pēc folkloras materiāliem', 2.
  • Конспект 'Paražu tiesību institūti pēc folkloras materiāliem', 3.
  • Конспект 'Paražu tiesību institūti pēc folkloras materiāliem', 4.
  • Конспект 'Paražu tiesību institūti pēc folkloras materiāliem', 5.
Фрагмент работы

Paražu tiesības – senākā tiesību forma, kas izveidojās pirmatnējā sabiedrībā uz sociālo vai etnisko grupu paražu pamata. Paražu tiesības realizējas, ja paražas patstāvīgi un vienveidīgi ievēro pārliecībā par to juridisku nepieciešamību.

Paražu tiesību avoti Latvijas teritorijā – rakstības trūkuma dēļ maz ir saglabājušies materiāli par Latvijas tiesību avotiem. Jāizmanto dažādi folkloras materiāli ( šie materiāli ir neskaidri un tiem nav konkrēta datuma ), vācu iebrukuma laikā rakstītās hronikas , kā arī vietējo iedzīvotāju pārstāvju slēgtie līgumi , kuri saglabājušies līdz mūsu dienām. Seno paražu tiesību paliekas atrodamas arī vēlēkos likumdošanas aktos. Liela nozīme ir jāpievērš tautas folklorai un vācu iekarotāju rakstītām hronikām, lai varētu sīkāk analizēt paražu tiesību avotus.

Paraža – uzvedības noteikumi, kas ieviesušies, tos vairākkārt faktiski pielietojot. Cilvēku uzvedības regulēšanas forma pirmatnējā sabiedrībā.

Paražu tiesību raksturīgākās iezīmes – vispārējās iezīmes, tās noteica valstiskās sankcionēšanas līmenis, kas nepieciešams paražu tiesību, kā uzvedības noteikumu sistēmas veidošanai. Paražu tiesības rodas tad, kad sabiedrība ar valsts aparāta palīdzību panāk, ka paražu ievērošana ir obligāta visiem sabiedrības locekļiem.…

Коментарий автора
Atlants