-
Mūzikas, literatūras, teātra un kino attīstība
Starp pozitīvajiem aspektiem var izcelt iespēju, kas gandrīz katram cilvēkam ir izplatījusies, attīstoties internetam, iegūt savu popularitātes daļu. Jūs varat tīklā augšupielādēt savas autorības dziesmu, dzejoli, videoklipu, karikatūru, fotoattēlu un atrast savu cienītāju. Tāpat ikviens var izteikt savu viedokli un attieksmi pret jebko, bez īpašām zināšanām. Bet jautājums ir labs vai slikts šeit arī paliek atklāts.
Populārā kultūra nozīmē to, ka cilvēki to izmanto, lai izklaidētos un atpūstos. To dažreiz ļoti trūkst mūsdienu trakojošajā dzīves ritmā. Tomēr šai parādībai ir arī negatīvās puses. Un man šķiet, ka to ir daudz vairāk. Piemēram, populārā kultūra ir paredzēta tādām cilvēku pamatjūtām un instinktiem kā īpašuma īpašumtiesības un vēlme valdīt par katru cenu. Starp trūkumiem var minēt netiešu un dažreiz tiešu rasu vai klases naida kurināšanu (piemēram, ja jums nav viedtālruņa, jūs esat zaudētājs).
Man šķiet, ka tieši šīs negatīvās kultūras ietekmes dēļ mūsdienu masu apziņas stāvoklis ir ārkārtīgi nožēlojams. Garīgas krīzes apstākļos notiek lēna, bet droša gadsimtiem senu tradīciju iznīcināšana (lai vismaz legalizētu viendzimuma laulības, jāveic vismaz masveida kustība!), Vispārīgi atzītas uzvedības normas un sociālie pamati. Manuprāt, masu apziņa ir neviendabīga un nesakārtota struktūra, kas pakļauta ārējai ietekmei. Diemžēl mēs nespējam sevi pilnībā izolēt no masu kultūras negatīvās ietekmes.
Vienīgais, kas paliek šajā situācijā, ir iemācīties kritiski uztvert informāciju, nevis vadīties no principiāliem reklāmdevējiem un nepakļauties kārdinājumiem.
…
• Kāpēc brāļus Limjērus uzskata par mūsdienu kino pamatlicējiem? Brāļi Limjēri bija franču izgudrotāji, pirmie, kas veidoja filmas. Brāļi patentēja sinematogrāfu, kas atļāva skatīties filmas vairākiem cilkvēkiem vienlaikus. • Kāpēc ASV kino kļuva par neatkarīgu industriju? ASV kinoindustriju vadīja sievietes, kas bija labs aizsākums kino industrijai. Iepriekš ar kinoindustriju nodarbojās vīrieši, bet viņi kino nespēja ietver maigo un juteklisko pusi. • Kāpēc radās eksperimentālais kino? Filmu ražotājs “Kodak” nāca klajā ar jaunu paziņojumu, ka nevēlas vairāk darboties ar celuloīda filmu ražošanu, jo kino nozari bija pārņēmušas digitālās industrijas. Eksperimentālajā kino tiek pielietoti fizikāli, bioķīmiski un filozofiski procesi, kas atstāja iespaidu arī uz veselību.
