Valsts varu aplūkojot kā sarežģītu, bet vienotu sistēmu, mēs tajā skaidri varam saskatīt trīs apsakšsistēmas- likumdevējvaru, izpildvaru un tiesu varu. Katrā no tām darbojas savas institūcijas. Izpildvaras galvenā institūcija ir valdība. (ministru kabinets, ministru padome). Prezidentālās republikās valdību veido un vada prezidents, parlamentārajās valstīs valdību veido parlaments1.
Latvijas Republikā par izpildvaru tiek uzskatīta valdība- Ministru kabinets-, kurš sastāv no Ministru prezidenta un ministriju vadītājiem. Valdībai ir padotas valsts pārvaldes iestādes2. Ministru kabinets apspriež visus atsevišķus ministriju izstrādātos likumprojektus un jautājumus, kuri attiecas uz vairāku ministriju darbību, kā arī atsevišķu kabineta locekļu ierosinātus valsts politikas jautājumus3. Ministru prezidents kabineta sastāvu var papildināt ar Ministru prezidenta biedru un vairākiem īpašo uzdevumu ministriem. Ministru prezidentam ir tiesības par saviem biedriem iecelt vienu vai vairākus ministriju vadītājus. Atsevišķu ministriju ietvaros noteiktu tautsaimniecības nozaru vadīšanai Ministru prezidents var iecelt tā sauktos valsts ministrus.…
1) Ievads 2) Ekonomikas ministrijas (EM) struktūra 3) EM funkcijas, uzdevumi un amatpersonu kompetence 3.1) EM funkcijas un uzdevumi 3.2) EM amatpersonu kompetence 4) EM darbības tiesiskuma nodrošināšanas mehānisms un pārskati par ministrijas darbību 5) EM padotībā esošās valsts pārvaldes iestādes, pārziņā esošie valsts uzņēmumi un uzņēmējdarbības, kurās ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja 6) EM departamentu uzdevumi 6.1) Uzņēmējdarbības departaments 6.2) Eiropas savienības integrācijas departaments 6.3) Tautsaimniecības struktūrpolitikas departaments 6.4) Rūpniecības departaments 6.5) Administratīvais departaments 6.6) Juridiskais departaments 6.7) Ārējās tirdzniecības departaments 6.8) Finansu departaments 6.9) Iekšējā audita departaments 6.10) Kvalitātes struktūrpolitikas un iekšējā tirgus departaments 7) Nobeigums
