-
Kas būtu jāmaina naturalizācijas procesā
Latvijas Republikas pilsonības iegūšana ir ne tikai iespēja turpināt savu dzīvi Latvijas Republikā, strādāt un veidot savu ģimeni šeit, bet mūsu pilsonība ir atslēgas uz lielo pasaules ekonomisko reģionu – Eiropas Savienību. Kopš esam Eiropas Savienībā mums ir daudzas priekšrocības tieši, kā Latvijas Republikas pilsoņiem. Šengenas zonas līgums mums ļauj visu Eiropu izbraukāt krustām šķērsām, neapstājoties uz robežām, ja to neliek robežsardze īpašos gadījumos, mēs drīz varēsim norēķināties vienā valūtā, mēs varam uz katru Eiropas Savienības valsti braukt bez vīzām un varam uzturēties valstī ilgāk, nekā valstīs ārpus Eiropas Savienības. Šie daži nozīmīgie fakti ļauj priecāties ne tikai latviešiem pēc būtības, bet arī svešzemju pārstāvjiem, kuri vēlas izmantot tieši šādas pašas priekšrocības.
Kas ir tas, ko es mainītu, ja man būtu šāda iespēja naturalizācijas procesa labojumos iesaistīties? Es noteikti pirmām kārtām gribētu cīnīties pret korupciju šajā procesā, jo bieži vien ziņās dzirdam, ka mūsu pašu ārvalstu diplomātiskais dienests dāļā mūsu valsts pases un piedāvā iegūt pilsonību „īpašos ceļos” nevis likumīgajā pilsonības iegūšanas procesā. …
Sākumā nedaudz saviem vārdiem vēlos izstāstīt cik svarīgs Latvijā ir šis process un tālāk kādi būtu mani ieteikumi, ko varētu mainīt naturalizācijas procesā. Latvijas Republikā naturalizācija ir pilsonības iegūšana vai piešķiršana kādam, kam tā iepriekš nav pienākusies tā saucamajā dabiskajā ceļā. Latvijā ar naturalizāciju galvenokārt saistās politiku, kura vērsta attiecībā uz PSRS okupācijas laikā iebraukušajiem iedzīvotājiem un viņu pēcnācējiem, kuriem nebija tiesisku un morālu tiesību reģistrēties par Latvijas Republikas pilsoņiem, kad pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas de facto 1991. gada rudenī Latvijas valsts pilsonība tika atjaunota starpkaru Latvijas Republikas pilsoņiem un viņu pēcnācējiem.
