-
Laulības nozīme mūsdienu sabiedrībā
Patāv arī ģimenes dzīves cikls, tas tiek izmantots, lai izskaidrotu dažādus procesus, kas laika gaitā notiek ģimenēs. Sociologi uzskata, ka katram posmam ir sava struktūra ar atšķirīgiem izaicinājumiem un sasniegumiem. Dažādiem ģimenes modeļiem būs dažādi trūkumi, kā arī dažādas preikšrocības. Piemēram, problēmas un izaicinājumi, ar kuriem saskaras precēts pāris bez bērniem, visticamāk, ir daudz savādāks nekā neprecētam pārim ar bērniem. Kamēr sociologi izmanto ģimenes dzīves ciklu, lai pētītu ģimenes dinamiku, mārketinga pētnieki to ir izmantojuši, lai noteiktu, kādas preces un pakalpojumi ģimenēm ir nepieciešami, lai tos pārdotu, uzlabojot valsts ekonomisko situāciju.
Var secināt, ka ģimene, lai gan šis jēdziens dažādās kultūrās un reliģijās atšķiras, tā noteikti ir svarīga sabiedrības daļa. Varētu pat teikt, ka tas ir viens no galvenajiem tās veidojošajiem faktoriem. Lai gan, manuprāt, laulības nav nepieciešamas stipras ģimenes veidošanai, tām ir daudzas priekšrocības, kā arī tās nodrošina drošības sajūtu neparedzētos gadījumos. Laulības ietekmē ne tikai ģimenes struktūras, bet arī valsts ekonomiku. Manuprāt, ģimenes pienākums ir sagatavot nākamās paaudzes sabiedrībai un palīdzēt viņiem izveidot funkcionālu vērtību sistēmu. Ja mēs katrs veiksim savus pienākumus, veidosim stipru valsti un sabiedrību!
…
Cilvēki, lai izdzīvotu jau no paša sākuma ir turējušies kopā, veidojuši ciltis, saimes, ģimenes. Un laulības arī ir ļoti senas. Pirmās laulības tika reģistrētas 2350. gadā p.m.ē. Mezopotāmijā. Tas nozīmē, ka tām ir kaut kāda nozīme sabiedrības veidošanā, ja jau tās ir eksistējušas un saglabājušās tik ilgu laiku. Ir uzskats, ka laulība ir ģimenes pamats, turklāt ģimene ir sabiedrības pamats. Tas nozīmētu, ka bez stipras laulības nevar izveidoties stipra ģimene, kas izveidotu vāju sabiedrību. Bet vai tā tiešām ir?
