Автор:
Оценка:
Опубликованно: 03.06.2005.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
  • Реферат 'Maršruts pa Saulkrastiem', 1.
  • Реферат 'Maršruts pa Saulkrastiem', 2.
  • Реферат 'Maršruts pa Saulkrastiem', 3.
  • Реферат 'Maršruts pa Saulkrastiem', 4.
  • Реферат 'Maršruts pa Saulkrastiem', 5.
  • Реферат 'Maršruts pa Saulkrastiem', 6.
  • Реферат 'Maršruts pa Saulkrastiem', 7.
  • Реферат 'Maršruts pa Saulkrastiem', 8.
Фрагмент работы

Ejot Saulrieta taku, mūs sagaida Saulkrastu jūrmalai raksturīgā ainava – plaša, smilšaina pludmale un priekš kāpas, Pēterupe ar Saules tiltiņu un dižpriedes kāpu mežā. Atgūt spēkus iespējams gan pie jūras, gan iekārtotajās atpūtas vietās.
Rūpējoties par Baltās kāpas un kāpu meža saglabāšanu, Saulkrastu mežniecība un Vides aizsardzības kluba Saulkrastu nodaļa izstrādāja takas projektu. Takas veidošanu 2001. gadā aizsāka Valsts meža dienesta Rīgas rajona mežniecību darbinieki ar simbolisku takas vārtu uzcelšanu pie Saules tiltiņa. Turpinājās takas labiekārtošana, ir izveidots mācību laukums un atpūtas vietas. Pašlaik, piedaloties Saulkrastu pilsētas domei, projekta “Piekrastes biotopu aizsardzība un apsaimniekošana Latvijā” ietvaros izveidots takas posms gar Pēterupi (800 m). Turpmāk plānots to savienot ar takas posmu pie Baltās kāpas un izveidot taku 3,6 km garumā.

DABAS VĒRTĪBAS SAULKRASTOS

Pludmale Saulkrastu jūrmalā ir sausa, smilšaina un atpūtai ļoti piemērota. Pludmale ir vēju pārpūsta un viļņu pārskalota, te uzkrājas jūras pienestās smiltis un atrodamas dažādas “jūras veltes” – jūrā un upēs dzīvojošo gliemju čaulas, zaļaļģu pavedieni un brūnaļģu čemuri, jūras noslīpēti un izskaloti akmentiņi, zari, saknes, kur mājvietu atraduši dažādi kukaiņi.
Kāpas veidojas, vēja pārpūstajām smiltīm sastopot kādu šķērsli – izcilni vai augu. Uzkrājas smilšu kaudzītes, kas apvienojoties veido kāpu aizmetņus – embrionālās kāpas. Šo kāpu raksturīgākais augs ir biezlapainā sālsvirza, sastopama arī jūrmalas šķēpene, kālija sālszāle un citi augi, kas spēj augt iesāļajā un nabadzīgajā augsnē.…

Коментарий автора
Atlants