-
Pārapdzīvotība nav globāla problēma
Resursu trūkums izraisa pārapdzīvotību. Tas ir viens no pamat argumentiem par pārapdzīvotību. Mūsdienu tehnoloģiju attīstība palīdz ražot aizvien ātrāk ,lielākos apjomos un ar mazākām izmaksām. Arī pašreizējie enerģijas ieguves veidi tiek attīstīti un tiek meklētas jaunas alternatīvas. Arī ar gēnu inženierijas palīdzību tiek radīta iespēja veidot pārtikas produktus, kas ir noturīgāki pret dabas kataklizmām u.c. faktoriem, kas atkal ļautu ražot vairāk par zemākām izmaksām. Lai gan Āfrika ir plaša lielas daļas netiek apdzīvotas un šeit trūkst ,piemēram, ūdens un apstrādājamā zeme Āfrikas nabadzīgo situāciju var skaidrot ar sliktu ģeogrāfisko stāvokli un tehnoloģiju trūkumu.
Ja šī būtu globāla problēma tad vispārējas dzīves līmenis pasaulē strauji kristos un būtu vērojama milzīga mirstība. Šo argumentu pilnība apgāž tas ,ka pašreiz pasaules iedzīvotāju skaits katru gadu pieaug par 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Atsevišķās teritorijās mirstību izraisa dabas katastrofas un šo katastrofu nodarītais posts, kā piemēru var minēt cunami Indonēzijā. Mirstību izraisīja dabas kataklizma un vēlākās slimības nevis cilvēku augstais dzimstības līmenis vai pārapdzīvotība šaurā teritorijā.
…
Lai varētu runāt par Zemes pārapdzīvotību ir jānoskaidro ko šis termins nozīmē. Tas ir stāvoklis valstī vai noteiktā teritorijā ,kur iedzīvotāju skaits izraisījis dzīves līmeņa pazemināšanos. Tas ir raksturīgi teritorijām ,kur ir augsta dzimstība vai augsts attīstības līmenis. Mūsdienās šādu situāciju var vērot atsevišķās teritorijās ,piemēram, Tokijā(augstā attīstības līmeņa dēļ) un tās apkārtnē, kā arī Bangladešā(augstās dzimstības dēļ), kā arī ,protams, ir ļoti lielas teritorijas ,kas netiek apdzīvotas to skaitā Sibīrija. Mūsdienās šīs planētas iedzīvotājiem netrūkst resursu ,lai apmierinātu savas pamatvajadzības.
